Ірина Климець: «Думки про молот й Олімпіаду»

246
«…Щоразу виконую на тренуванні більше сорока спроб. Метаю різновагові молоти – від чотирьох до шести з половиною кілограмів, аби варіювати навантаження.»
 
Із Іриною Климець, цьогорічною чемпіонкою України та володаркою кращого результату в європейському сезоні, розмовляємо після тренування. Його Іра з тренером Романом Черкашиним проводить на об’єкті, більше схожому на антураж для знімань фільмів про Чорнобиль. Це спустошена територія колишньої військової частини у Луцьку на вулиці Львівській.
 
– Тут тренуюся щодня, крім четверга і неділі, – розповідає атлетка. – Тренування дворазові, бо по обіді працюю в тренажерній залі або долаю бар’єри на «Авангарді». Останнє додає вибухову силу та швидкість для метань. А ще виконую на стадіоні статичні вправи, імітацію метання молота. Так поліпшую техніку.
 
Березневий виступ на Кубку Європи в румунському Араді Климець не називає успішним попри четверте особисте місце і третє загальнокомандне: «У березні в Мукачевому відчувала впевненість. Ще на тренуваннях розуміла, що матиму хороший результат. Відтак, особливо великим сюрпризом 72 м 23 см не стали. А от в Румунії сама не розумію, що сталося. Всі чекали від мене медалі, навіть суперниці остерігалися, бо була лідером сезону на той момент. А я не дала раду нервам. Виконала першу спробу непогано і подумала, що буду потрохи додавати. Але майже усі наступні спроби змарнувала – метала в обмежувальну сітку сектора. Розуміла, що тренер підказував, але поверталася в сектор і знову помилялася», – пояснює Климець і запевняє, що буде й надалі працювати над технікою метання.
 
Стосовно найближчих стартів кращої волинської метальниці молота, то Ірина захищатиме прапор України в Бресті на міжнародних змаганнях (28-30 квітня). Перед червневим чемпіонатом України, який відбудеться у Луцьку, Ірина, найімовірніше, виступить у Польщі. Після Луцька, якщо все складеться для неї якнайкраще, у підготовку до Олімпіади включить липневий чемпіонат Європи в Амстердамі – генеральну репетицію перед Ріо-де-Жанейро:
 
– Не будемо так далеко планувати, наразі всі думки і намагання задля завоювання олімпійської ліцензії. Для цього треба бути першою або другою на чемпіонаті України, причому бажано з нормативним результатом – більшим 72 метрів. Тому так важливо добре виступити в Луцьку у червні.
 
 
 
Прес-служба ФЛА Волинської області