Сергій Бубка: «Таке враження, що знаходишся не в Україні, а десь в Європі»

240
Міжнародна матчева зустріч юнацьких збірних України, Білорусі та Туреччини, яка відбулася 24 квітня в Луцьку, залишила приємні спогади і в спортсменів, і в почесних гостей міста.
 
Все – і організаційна, і спортивна складова пройшли на дуже високому рівні. Президент Національного Олімпійського комітету України Сергій Бубка вперше побував в Луцьку після реконструкції стадіону «Авангард». І побачене справило на нього неабияке враження.
 
– Дуже позитивні емоції, я вражений від побаченого. Чудові умови, чудовий стадіон. Я навіть замислився – дійсно знаходжуся в Україні, чи це десь в Європі все збудовано? – розповідає Сергій Бубка. – Я дуже вдячний голові Фонду «Тільки разом» Ігорю Палиці, його команді. Видно, що на Волині дуже багато робиться для розвитку спорту загалом і легкої атлетики зокрема.
 
Приємно бачити, що стадіон відкритий для усіх бажаючих займатися спортом, а це дуже важливо. Адже не правильно, коли арена працює виключно на один вид спорту, і лише на професіональних спортсменів. А так тут і прості волиняни можуть приходити побігати, і атлети, ось зараз, змагаються. У червні тут відбудеться чемпіонат України з легкої атлетики, підготовка збірної до Олімпіади-2016 також проходитиме на «Авангарді». І всі задоволені. Ще раз дякую і Ігорю Палиці, і Олександру Товстенюку, і Володимиру Рудюку за їхню величезну роботу. Хотілось би бачити такий підхід і в інших регіонах.
 
– Що потрібно для того, щоб така схема запрацювала по всій Україні?
 
– Просто потрібно, щоб в інших містах брали приклад з кращих. Приїжджати, дивитися, вчитися і впроваджувати на своїй землі все те найкраще, що існує в світі, а тепер і в Україні. Ось в цьому має полягати конкуренція між областями. Люди, з якими я зустрічався тут на Волині, живуть цією справою 24 години на добу. Я виховувався на цих же принципах. Коли є такий підхід, тоді буде результат. І, що важливо, є порозуміння між Мінмолодьспортом, національною і обласною Федераціями та Фондом. Якщо у наших спортсменів є такі умови, то, я впевнений, у нас є майбутнє.
 
На Волині дуже велика кількість талановитих дітей, їм потрібно лише дати змогу розкритися. Я радий,що Фонд будує і шкільні майданчики, і допомагає розбудовувати спортивну інфраструктуру в селах. Талановиті діти на селі – вони ж завжди були, є і будуть. Інколи міські діти не завжди так зацікавлені займатися спортом, як сільські. Бо спорт – це велика праця. А на селі до неї більш звичні.
 
– Чи може Луцьк стати Центром олімпійської підготовки?
 
– А чому ні? Ну дивіться, на цьому стадіоні є все необхідне. Тут буде тренуватися наша команда, проводитиметься на чемпіонаті України відбір на Олімпійські ігри. Це говорить про те, що тут створені умови на найвищому рівні. Але для створення повноцінного Центру не вистачає манежу, адже де спортсменам тренуватися взимку? З приводу створення такого мультифункціонального манежу і Центру олімпійської підготовки я вже розмовляв тут з головою правління Фонду Олександром Товстенюком. Я впевнений, що за подібної підтримки, яку зараз має спорт на Волині, все вирішиться позитивно.
 
– А чи не замислювалися ви над ідеєю свої змагання «Зірки жердини» перенести до Луцьку?
 
– Ну вони ж в мене зимові. От якщо манеж тут збудуєте, то чому б і ні? Коли в Україні будуть для цього умови, то «Зірки жердини» можна буде проводити і в Донецьку, і в Луцьку, і на Львівщині. Але для цього потрібно розбудувати інфраструктуру. Буде спортивна інфраструктура – люди будуть покращувати стан свого здоров’я, діти бачитимуть героїв спорту і рівнятимуться на них. А ще це дасть людям можливість якісно відпочивати – прийти подивитися змагання, які проводяться на високому рівні.
Попередня статтяДо уваги ЗМІ! Завершується акредитація на командний чемпіонат світу-2016 зі спортивної ходьби
Наступна статтяМихайло Гаврилюк: «Плани на сезон – перемагати і ставити рекорди!»