Ігор Гоцул: «Чемпіонат України в Луцьку буде переходом на новий якісний організаційний рівень»

185
Цього літнього сезону у Луцьку відбудеться низка серйозних легкоатлетичних стартів, включаючи головні національні змагання – з 16 по 19 червня чемпіонат України, на якому буде відбиратися команда для участі в Олімпійських іграх.
 
Якраз підготовці до них був присвячений візит на Волинь на травневі свята делегації ФЛАУ на чолі з президентом Федерації Ігорем Гоцулом.
 
– Проведення подібних змагань – це велика відповідальність, – розповідає Ігор Гоцул. – Окрім того, ми маємо довгострокові плани щодо використання луцького стадіону «Авангард» не лише для національних змагань та зборів, але й для проведення міжнародних змагань. І з огляду на це нам важливо було скоординувати зусилля з нашими колегами – Волинською ФЛА та нашим основним партнером в Луцьку Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», щоб наші дії були максимально ефективними. Тому ми домовилися, що, незважаючи на вихідні дні, ми проведемо семінар-нараду, де обсудили три основних моменти.
 
РІВНЯННЯ НА ШОУ-БІЗНЕС? ЧОМ БИ Й НІ!
 
Перший – сучасні підходи до організації змагань з легкої атлетики. Тут мені було чим поділитися, оскільки маю великий досвід організації таких стартів, також багато їх відвідував за кордоном, набув чимало напрацювань під час роботи в різних структурах ЄА. Ми обсудили, що потрібно зробити для того, щоб змагання в Луцьку проходили на новому якісному рівні. Якщо порівнювати змагання, які сьогодні тут проводяться, з іншими легкоатлетичними змаганнями, то можемо поставити Луцьку дуже не погану оцінку. Якщо порівнювати їх зі змаганнями з більшості інших видів спорту в Україні, то також можемо поставити не погану оцінку. Але якщо порівнювати нещодавню міжнародну юнацьку матчеву зустріч, скажімо, з концертом «Океану Ельзи», то ми тут явно програємо. Легкоатлетичні змагання мають бути видовищем, шоу, мають заманювати глядача, втримувати його увагу, мають бути сенсаційними, цікавими, захоплюючими. Ми для себе визначили, що замало задовольнятися виключно тим успіхом, який, без сумніву, маємо зараз. Ми хочемо більшого, ми хочемо ставити планку набагато вище. І перша частина нашої роботи якраз була направлена на аналіз найкращого досвіду – міжнародного, а також того, який ми можемо запозичити з інших сфер діяльності, в першу чергу з індустрії розваг.
 
МІЖНАРОДНІ ПЕРСПЕКТИВИ ЛУЦЬКУ
 
Друга частина бесіди була присвячена нашим довгостроковим планам щодо Луцьку. Ми обсудили те, як вибудовуємо на найближчі декілька років нашу загальну стратегію по залученню до столиці Волині міжнародних змагань та інших міжнародних заходів. Це також достатньо амбіційний великий проект, який ми будемо спільно рухати. Я зараз не хотів би називати конкретні змагання. Оголошуватимемо їх по мірі подачі заявок на право проведення, або започаткування тих чи інших стартів. Скажу лише, що це – і відповідальні змагання ЄА, і розширення програми міжнародних зустрічей, і проведення в Луцьку змагань на запрошення.
 
ЗБІРНА УКРАЇНИ ВЖЕ ВИПРОБОВУЄ «АВАНГАРД»
 
У третій частині ми детально обсудили безпосередньо підготовку до чемпіонату України, її найрізноманітніші аспекти. Ми хочемо, щоб це був не пересічний чемпіонат. Ми хочемо, щоб він був успішний, і не лише щодо спортивних результатів, але й успішний як видовище, як подія. Продовж декількох годин керівництво ФЛА Волинської області і керівництво Фонду «Тільки разом» спочатку уважно слухали, потім у нас зав’язалася змістовна і цікава дискусія, результатом якої має стати нова якість наших змагань.
 
 
Після обговорень усіх цих питань я, звісно, не міг не скористатися можливістю зустрітися зі спортсменами та тренерами збірної України, адже в Луцьку цими днями якраз розпочався навчально-тренувальний збір наших провідних спринтерів. Вийшла цікава розмова, побудована на інтерактиві – з запитаннями, відповідями, роз’ясненнями, дискусіями. Ми радилися зі спортсменами по низці питань, наприклад, проводити естафети під час чемпіонату України, чи проводити це як окремі змагання. Отримали ми зворотній зв’язок щодо нового для них місця проведення збору, адже Луцьк вперше приймає НТЗ збірної. Маю сказати, що прозвучали виключно позитивні відгуки – і щодо якості харчування, і по умовам проживання, і по стадіону, в тому числі різним його параметрам. І, найголовніше, по тій атмосфері, яка є в Луцьку – максимальної доброзичливості, коли організатори намагаються задовольнити будь-яке побажання команди.
 
КОВЕЛЬ – ПРИКЛАД ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ
 
Третім пунктом в цьому відрядження був Ковель, де 9 травня проходив чемпіонат України з півмарафону та 11-й міжнародний Ковельский пробіг. Завжди в таких поїздках я намагаюся звернути увагу влади на розвиток інфраструктури. З мером Ковелю ми обговорили, що можна зробити, аби відродити в місті стадіон, який перебуває в жахливому стані. Існує величезний дисбаланс між чудовими масовими змаганнями, які є справжнім святом спорту у місті, і тими реальними умовами, в яких тренуються легкоатлети. Але загалом від перебування у Ковелі – маса позитиву. Це дуже яскравий приклад того, як потрібно і можна проводити змагання з легкої атлетики. Масово, видовищно, з залученням всіх категорій населення. Це досвід, який ми б хотіли далі розповсюджувати. Показати, як маленьке містечко з досить невеликими можливостями, в тому числі і можливостями бюджету, може організовувати справжнє свято легкої атлетики. Якщо має амбіції, бажання, якщо зосереджується на пошуку можливостей для вирішення поставлених завдань.