Юрій Русюк та Катерина Карманенко виграли Ковельский півмарафон

417
9 травня понад 200 бігунів взяли участь в XI Ковельському міжнародному пробігу та чемпіонаті України з півмарафону.
 
Випробувати свої сили на центральну вулицю Ковеля прийшли люди різного віку та фізичної підготовки. Цього року окрім представників з 15 областей України, участь у змаганнях взяли бігуни Польщі та Білорусі.
У підсумку у півмарафоні серед чоловіків переміг волинянин Юрій Русюк. 29-річний вихованець обласної ШВСМ мав на фініші результат 1:04.12. Друге місце в Романа Романенка (Дніпропетровська і Закарпатська область) — 1:05.04. Третім був рівнянин Олександр Бабарика — 1:05.07. Відзначимо, що Русюк більш ніж на півхвилини поліпшив у Ковелі свій результат, показаний 18 квітня на півмарафоні у Києві.
У жіночому півмарафоні перемогла Катерина Карманенко з Рівного (1:18.47). Другою була Віта Потерюк, також із Рівненщини, бронза – у сумчанки Людмили Шелест
 
Відзначимо, що тепер і Юрій Русюк, і Катерина Карманенко представлятимуть Україну в липні на чемпіонаті Європи з легкої атлетики, який відбудеться в Амстердамі.
У загальнокомандному заліку перше місце виборола Рівненська область, другими були волиняни, треті — бігуни із Сумської області. Повні результати Ковельского півмарафону дивіться за ЦИМ посиланням.

Після основних забігів свої сили на відрізках 300 та 500 метрів випробовували юні учасники різних вікових категорій, наймолодшій спортсменці-аматорці, яка офіційно зареєструвалася до участі у забігу, було лише 2 роки. Традиційно до участі у півмарафоні долучилися і спортсмени Волинського регіонального центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт».

 
Окремі із учасників викликали у глядачів справжнє захоплення. Серед них 72-річний львів’янин Ігор Лисий, який попри поважний вік подолав дистанцію у 21 кілометр 97,5 метри. Головним секретом довголіття та сили вважає рух, і таких «дідусів» та «бабусь» на дистанції було чимало.
Заступник міністра молоді та спорту, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул третій рік поспіль відвідує змагання з півмарафону у Ковелі. За його словами, цей видовищний вид спорту уже давно став справжнім святом для багатьох країн: «Так само як сьогодні у Ковелі, під час проведення забігів перекривають центральні вулиці Парижа, Нью-Йорка, Лондона. Це престижно –  приймати у себе такі змагання. Хочу відзначити, що рівень проведення на порядок вищий, аніж минулоріч. Організатори, серед яких Волинська федерація легкої атлетики (президент – Володимир Рудюк) та спортивний клуб «Ковель», набувають дедалі більше практичного досвіду. Крім того у легкої атлетики Волині тепер є підтримка в особі Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Спільно з обласною федерацією уже зараз вдалося втілити чимало корисних ініціатив. Такі заходи піднімають імідж держави, залучають до нас туристів, тому це перспективно не лише для спортсменів, а й для міста і області в цілому» – переконаний Ігор Гоцул.
За словами Координатора оргкомітету півмарафону та пробігів Сергія Панасюка, у попередні роки ковельський півмарафон долали спортсмени з Італії, Росії і, навіть, Кенії, які приїжджали на Волинь спеціально для участі у забігу: «Щороку марафонський рух у Ковелі набирає обертів і з кожним новим заходом збільшується кількість бажаючих взяти участь. Приємно, що легка атлетика приваблює дедалі більше молоді. Впевнений, що заручившись підтримкою меценатів ми будемо і надалі популяризувати цей вид спорту на Волині».
Цьогоріч Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» вперше долучився до підтримки марафону, який проходить у Ковелі вже 11 рік поспіль. За словами виконавчого директора Фонду Ореста Маховського,  такі заходи напряму пов’язані із діяльністю Фонду, адже мають на меті підтримку здорового способу життя: «У марафоні беруть участь люди різного віку, але найбільше, звичайно, дітей та молоді, які уже ставлять перші спортивні рекорди у своєму житті. Погодьтеся, найбільша перемога – це перемога над власною лінню та пасивністю, тому Фонд зацікавлений у підтримці цілеспрямованих людей» – наголосив Орест Маховський.
 
За інформацією прес-служби ФЛА Волинської області
Попередня статтяАліна Цвілій: «Ніколи б не вийшла на старт дистанції 50 кілометрів»
Наступна статтяУ Бахмуті відбувся Кубок Донецької області