Аліна Цвілій: «Ніколи б не вийшла на старт дистанції 50 кілометрів»

322
Аліна Цвілій відома більшості вболівальників своїми виступами на юнацькій і юніорській аренах під дівочим прізвищем Гальченко. Нещодавно вона повернулася до змагань після народження дитини, а її першим міжнародним турніром після перерви став командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби. У складі жіночої команди Аліна посіла сьоме місце, а в індивідуальному заліку була 53-ю з особистим рекордом 1:36.00 години.

 

– Моїй донечці, Людочці, зараз 2,7 рочків. Це мої перші міжнародні змагання після її народження, – розповідає Аліна. – У мене є досвід виступів на юнацьких Олімпійських іграх, чемпіонатах світу U18 і U20, але дорослий чемпіонат – це зовсім інший турнір. Тут і кількість учасників більша, і рівень значно вищий. Це важко, але водночас дуже класно!

 
Мені розповідали, що ваша донечка дуже любить, коли мама поряд. Намагаєтеся її брати з собою на всі збори?
 
Я брала її на збори у Конча-Заспу. Вона йде і до інших спортсменів з команди, навіть здружилася з ними. Але мене не відпускає, хоче, щоб я завжди була поряд. Думаю, якщо буде така можливість, то й надалі їздитиму разом з нею і на збори, і на змагання.
 
У Римі жінки вперше стартували на офіційних міжнародних турнірах на дистанції 50 кілометрів. Як вважаєте, це знущання над організмом?
 
50 кілометрів для жінок – це дійсно знущання. Я б ніколи на вийшла на старт цієї дистанції. Мені досить подивитися на чоловіків, як вони на ній страждають…
 
У юнацькому віці я ходила на п’ять кілометрів, зараз це двадцять. І навіть між цими дистанціями дуже велика різниця. Потрібно набагато більше тренуватися… Можливо, я десь і не допрацювала. Але не засмучуватимуся. Ліпше, працюватиму надалі, щоб показувати кращі результати. Адже 53-тє місце, нехай це і мій перший чемпіонат світу, і є особистий рекорд, усе ж психологічно тисне.
 
Багато спортсменок після того, як виходять заміж, лишають подвійне прізвище. Чому ви не пішли їхнім шляхом?
 
Поговорили з чоловіком і вирішили, що тепер потрібно прославляти прізвище «Цвілій».
 
Попередня статтяЄвген Глива переміг в Австрії
Наступна статтяЮрій Русюк та Катерина Карманенко виграли Ковельский півмарафон