Сергій Будза: «На чемпіонаті України у Сумах налаштовуватимуся тільки на перемогу»

187
Сергій Будза на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби виграв срібну медаль на дистанції 50 км у командному заліку і став третім українським атлетом, який завоював олімпійську ліцензію на Ігри у Ріо-2016. Проте цей успіх дався йому не надто легко.

 

– Зі старту не дуже добре себе почував, щось пішло не так. Будемо з тренерами робити аналіз того, що трапилося, – каже Сергій. – Починав дистанцію згідно з завданням тренера, але самопочуття було зовсім іншим. Довелося трішки відставати, збавляти темп, оскільки міг би і не дійти. А тут і командний залік, і відбір на Олімпіаду… Потрібно було боротися до останнього.

 
У Ріо буде не перша ваша Олімпіада. Які відчуття були, коли виступали у Пекіні і Лондоні?
 
Так, це буде моя третя Олімпіада. На двох попередніх відчував радість від того, що потрапив на Олімпійські ігри. Радість була і під час усіх відборів, адже крім ліцензії ми ще й медалі завойовували. Але погане самопочуття зробило цей відбір найважчим з усіх.
 
Конкуренція у нашій команді сильніша з кожним роком, чи не так?
 
Конкуренція дуже велика. Настільки сильною вона стала десь з 2011-2012-го і з кожним роком зростає. За три ліцензії на Ігри у Римі нас боролося п’ятеро, але норматив виконали ще більше атлетів. Проте попри все у нас дружня команда, всі підтримують один одного. Тобто конкуренція є, але вона здорова.
 
До Олімпійських ігор плануєте десь виступати?
 
Я хочу пройти 20 кілометрів у Сумах, на чемпіонаті України. Проте спочатку трішки відпочину.
 
Певно, знаєте, що у Сумах буде не лише чемпіонат, а і святкування ювілею Володимира Голубничого?
 
Звичайно! Голубничий – це фігура міжнародного масштабу. Будемо готуватися, налаштовуватися тільки на перемогу і вітати Володимира Степановича з ювілеєм.