Легка атлетика Дніпра в очікуванні позитивних зрушень

237
21 травня у Новоселівці Дніпропетровської області під час семінару для президентів територіальних ФЛА відбулася зустріч керівництв ФЛА та ФЛА Дніпропетровської області з керівництвом міста на чолі з міським головою Дніпра Борисом Філатовим.
 
– Борис Філатов на самому початку зустрічі оголосив про свої великі амбіції стосовно того. Щоб зробити Дніпро спортивною столицею України, – розповідає президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – І, судячи з усією розмови, ці наміри дуже серйозні, і стосуються вони не лише спорту вищих досягнень, але й масового спорту, що наразі є невід’ємною складовою розвитку як країни, так і окремих міст та регіонів.
 
Безперечно, реалізація такої ідеї неможлива без того, щоб привести до ладу спортивні споруди, які в своїй більшості у місті та області знаходяться не в найкращому стані. Стосовно нашого виду спорту, ми зараз рухаємося до реалізації проекту пов’язаного з тим, щоб у місті з’явився сучасний легкоатлетичний стадіон. І я, і Борис Філатов отримали від керівництва області чітке підтвердження, що цього року реконструкцію стадіону «Трудові резерви» буде завершено, гроші для цього будуть знайдені. Але зрозуміло, що для такого великого міста одного стадіону замало, і ми говорили про те, що місто буде реалізовувати свої амбіції через будівництво великого стадіону. Ми обсудили декілька варіантів. Зараз поки що не буду говорити конкретні назви стадіонів, бо остаточний варіант, який буде обраний, залежить від багатьох факторів. Але амбіції зробити свій стадіон у міста є. Більш того, ми домовилися, що ФЛАУ передасть свої напрацювання, які вона отримала від нашого офіційного партнера компанії Conica – розробка таких стандартних майданчиків, невеликих шкільних стадіончиків, щоб така програма була реалізована у місті.
 
Наступний момент – місцева СДЮШОР №3 має невеликий манеж, де зосереджена все легкоатлетичне життя міста в зимовий період. Ця спортивна споруда знаходиться в дуже поганому стані і ми дуже просили міського голову, щоб цього року було знайдено спосіб її реконструювати, тим більше, що таке зобов’язання місто раніш на себе брало. Так, це було в минулій каденції, але це все одно зобов’язання міста і я сподіваюся, що це питання буде вирішено.
 
 
Це що стосується спортивних спору безпосередньо для занять спортом в спортивних секціях. Але окрім цього ми обговорювали напрямки, пов’язані з масовим спортом. Місто має амбіції привести в європейський вид набережну, одну з найбільших в Україні. Ми домовилися про те, що в процесі реконструкції будуть передбачені бігова і велосипедна доріжки. Це буде справжнє рішення в дусі сучасних європейських міст.
 
Наступний аспект, пов’язаний з масовим спортом, – програма «Дитяча легка атлетика». Наразі обговорюється питання її імплементації до шкільної програми, і у адміністрації міста є готовність запустити пілотний проект в своїх загальноосвітніх школах. Щоб привести заняття спортом в школі до сучасних кондицій, зробити їх цікавими і корисними одночасно.
 
Також ми говорили про амбіції міста щодо проведення змагань і інших спортивних заходів. Ми домовилися, що разом з Міністерством молоді та спорту пропрацюємо спільне бачення пріоритетності видів спорту, щоб воно в місті співпадало приблизно з тим що є в країні, і тоді можна буде спільними зусиллями діяти більш ефективно. Щодо легкої атлетики – це змагання як національного рівня, так і міжнародного. І окрім того, ми говорили про те, що прикрасою будь-якого європейського міста, його візитівкою є свій марафон. Минулими вихідними тут відбувся півмарафон, і у керівництва міста є бажання вже цього року провести і марафон, зробивши його традиційним. Ми домовилися про співробітництво в цьому напрямку, усіляке сприяння з нашого боку – підготовку кадрів, сертифікацію траси, консультаційну допомогу.