Руслана Цихоцька: «Дуже хочу піднятися в Ріо на п`єдестал»

264
У столиці відбувся командний чемпіонат Києва з легкої атлетики, присвячений дню міста. Головною його подією став олімпійський норматив на Ріо-2016, який підкорився у секторі для потрійного стрибка Руслані Цихоцькій з Чернівецької області.
 
Тиждень тому Руслана у Кіровограді на Кубку України посіла друге місце з результатом 14 м 04 см. Це було на 9 сантиметрів вище нормативу на чемпіонат Європи, але не дотягувало 11 см до нормативу олімпійського. І ось, зараз мрія Цихоцької здійснилася. Вже у третій спробі вона подолала заповітні 14.15, стрибнувши на 14.18. Але, як виявилося, це не межа можливостей буковинської атлетки. У заключній, шостій спробі вона закріпила свою перемогу – 14.37, і наразі у своїй дисципліні складає компанію Ользі Саладусі у списку атлеток, які виконали олімпійський норматив. Доречі, 14.37 – це наразі шостий результат сезону у світі!
 
– Я дуже задоволена, чесно. Не очікувала цього, – розповідає Руслана. – Багато років йшла до такого результату. Дякую тренерам, всім, хто мені допомагає. Позаду – два важких роки, але я вдячна своїй команді, вдячна Богу!
 
– Перед цим сезоном ставили собі за мету просто відібратися на Олімпійські ігри, чи завдання більш серйозні?
 
– В 2012-му році в мене не склалося потрапити на Олімпіаду, хоча чотири рази виконувала норматив «А». Тоді обставини залишили мене поза олімпійською збірною. А потім настав спад, і було дуже важко знову набрати форму. Звичайно для мене важливою є участь в Олімпійських іграх. Але також дуже хочеться поборотися за медаль, чому б і ні. Є віра, є надія, сподіваюся, що все буде добре.
 
– Вам за тиждень вдалося додати до свого результату 33 сантиметри. Це ще не межа, як відчуваєте?
 
– Ви знаєте, не можу говорити наперед. На даний момент в мене такий результат. Що буде через декілька днів – не відомо. Але я готуюся і дуже хочу представляти Україну в Ріо. І, звичайно, дуже хочеться побувати там на п`єдесталі.