Оксана Окунєва: «План на сезон один – Олімпіада»

251
Одним з найбільш заслуговуючих на увагу результатів, що були показані минулого тижня в Кіровограді на Кубку України з легкої атлетики, був 1 м 95 см, який приніс перемогу у секторі для стрибків у висоту Оксані Окунєвій з Миколаєва.
 
Минулої зими у Львові Оксані підкорився олімпійський норматив-2016 – 1.93. І ось у Кіровограді вона з, на даний момент, другим результатом сезону у світі очолила ТОП-лист українських висотниць, які виборюють право виступити в Ріо.
 
– Я дуже задоволена своїм виступом, тому що не очікувала такого високого результату, – розповідає Оксана Окунєва. – Спочатку навіть не повірила, що взяла 1.95. В середині травня я стрибала дома, в Миколаєві, і показала лише лише 1 м 83 см. Відчувала певні проблеми з ногами, з розбігом, тому останнім часом тренувалася через день.
 
– Проблеми були технічного характеру чи пов’язані зі здоров’ям?
 
– На зборі смикнула ахіл, трошки коліно боліло, і тому виникли проблеми з технікою.
 
– Саме через це після взяття 1.95 вище планку вирішили не встановлювати?
 
– На цьому старті, думаю, такого результату достатньо. Необхідно трошки розстрибатися, поберегти ноги для наступних стартів, до чемпіонату України в Луцьку. Не все відразу.
 
– Як пройшла підготовка до сезону?
 
– Була в березні на дуже класному зборі в Туреччині, у квітні – на зборі в Португалії, якраз там травмувалася. І в травні вже сиділа вдома, ні куди не виїжджала, лікувала ноги.
 
– Наразі олімпійський норматив є ще у двох українських висотниць – Ірини Геращенко та Юлії Чумаченко. Проте, і Юлія Левченко, певно, здаватися не збирається. Як оцінюєте свої шанси на поїздку на Олімпійські ігри?
 
– Вирішальним буде старт на чемпіонаті України в Луцьку. Там потрібно посісти місце в трійці. Є велике бажання взяти участь в Олімпійських іграх. Відчуваю, що в Ріо зможу поборотися за фінал, навіть за місце в першій вісімці.
 
– Все-таки, ймовірність вашого потрапляння до олімпійської збірної досить велика. Берегти себе для Ріо будете?
 
– Будемо підходити до цього розумно, десь побережемося, десь, навпаки, посилимо навантаження. Все буде залежати від того, як почуватимуть себе ноги.
 
– Які взагалі плани на сезон, окрім Ріо?
 
– Окрім Олімпіади поки що ніяких.
 
– А чемпіонат Європи в Амстердамі?
 
– До планів входить, звичайно, але, все одно, головне – Олімпіада.
Попередня статтяУ Бахмуті змагалися за програмою «Дитяча легка атлетика ІААF»
Наступна стаття«Діамантова ліга», Рим: переможна серія Богдана Бондаренка