Дмитро Лашин: «Готовий бігти мінімум за 28.20 хвилин»

220
Дев’ять років тому Дмитро Лашин гучно заявив про себе ще юніром, коли на чемпіонаті Європи U20 виграв «золото» з бігу на 10000 метрів і «бронзу» з бігу на 5000 метрів. Після цього були п’єдестали молодіжного чемпіонату Європи і чемпіонату Європи з кросу. А тепер колекція нагород українця поповнилася ще й командною «бронзою» Кубка Європи з бігу на 10000 метрів. До трійки призерів в індивідуальному заліку йому не вистачило лише кроку.

 
Дмитре, тепер ви маєте нормативи на чемпіонат Європи як з півмарафону, так і бігу на 10000 метрів.Якій з цих дистанцій віддасте перевагу?
 
Думаю пробігти обидві, це реально.
 
Олександр Кузін якось казав, що наша півмарафонська команда навіть може зазіхнути на медалі в Амстердамі?
 
У нас непогана команда, але найбільше мені хотілось би добре виступити на «десятці». Відібратися на Олімпійські ігри? Звісно, хотілось би і я прагнутиму цього. Побачимо, чи мені вдасться, але результат, сподіваюсь, буде високий.
 
Чула від тренерів, що вам уже зараз під силу бігти і за 28.10, а, можливо, і 28 хвилин?
 
Скажу так: якщо пробіжу за 28.10, буду дуже задоволений.
 
На Кубку Європи останнє коло у вас було найшвидшим…
 
Ми так і планували. Намагався не бігти відразу швидко, щоб уникнути закислення м’язів і щоб не вийшло так, що на фініші не вистачило б сил. Взагалі, у Мерсіні хотів подивитися, у якій я зараз формі і як швидко можу бігти. Думаю, на даний момент це мінімум 28,20 хвилин.
 
Свого часу про Богдана Бондаренка сказали, що у нього серце переможця, він перемагав на всіх офіційних змаганнях у різних вікових категоріях. Ви також можете похвалитися перемогами і медалями чемпіонатів Європи U20 і U23. Тож чиє серце у вас?
 
Мабуть, теж переможця. Хочеться працювати, тренуватися і демонструвати високу швидкість.
Зросла конкуренція і всередині нашої команди. У нас є мотивація. Ми спілкуємося між собою, хочемо швидко бігти, тягнемося один за одним. Всі почали серйозніше тренуватися. Плюс ми стали дорослішими, наші результати почали зростати.
 
Вас характеризують як дуже організованого і вимогливого до себе спортсмена. Ця вимогливість допомагає чи інколи може й завадити?
 
Вона всім допомагає. Всі, хто перемагає і біжить швидко, вимогливі до себе, вони багато працюють над собою. Все залежить від дрібниць, які інколи можна навіть не помітити. І потрібно робити все для того, щоб постійно їх покращувати.
 
Де ви готувалися до Кубка Європи і де плануєте тренуватися перед чемпіонатом Європи?
 
Я два роки живу у Білій Церкві, там і тренувався. Не хотів нікуди їхати. Лише перед Кубком Європи був на зборі у Ворохті. До чемпіонату Європи буду готуватися так само й у тому ж місці.