Анна Луньова та Ігор Бодров виконали олімпійські нормативи!

337
Перший день чемпіонату Києва з легкої атлетики, змагання якого проходили на головній спортивній арені країни – НСК «Олімпійський» – порадували високими результатами. Зокрема, двом атлетам вперше вдалося виконати олімпійські нормативи.
 
Планувалося, що чемпіонат столиці відбудеться у середині липня, після повернення збірної України з чемпіонату Європи. Але керівництво національної команди звернулося до президента Федерації легкої атлетики Києва Віктора Грінюка, і той пішов на зустріч, з проханням перенести столичну першість на 24-25 червня. Адже це дасть вітчизняним атлетам зайвий шанс поборотися за олімпійські нормативи, а також можливість перевірити свої сили перед чемпіонатом Європи. І цей крок повінстю себе виправдав.
 
Певно, головним героєм дня став харків’янин Ігор Бодров. Спочатку він виграв змагання з бігу на 100 метрів (10,45), а потім тріумфував на 200-метрівці, причому з часом на одну соту секунди швидшим за норматив ІААФ на Ріо-2016 – 20,49. Цікаво, що Ігор зголосився бігти 200 метрів ледь не в останній момент:
 
– Я ще не відійшов після чемпіонату України, – розповів після фінішу Ігор. – Шість раз там стартував, і сьогодні стометрівка мені далася дуже важко. Були навіть думки не бігти 200 метрів. Тренеру довелося мене ледь не силою вести в кул-рум. І ось така несподіванка – за не найкращого стану вдалося так пробігти. Слава Богу, що вийшов на старт. Я дуже вдячний своїм тренерам, що змусили мене бігти.
 
Ще однією героїнею чемпіонату Києва стала ще одна харківська гостя Анна Луньова. У стрибках у довжину вона вже у другій спробі встановила особистий рекорд, на три сантиметри перевищивши олімпійський норматив – 6.73. Другою тут стала киянка Христина Гришутіна – 6.71. Христина раніш вже виконала норматив на Ріо. Проте, обом дівчатам на участь в Олімпійських іграх розраховувати буде не просто, адже на головному відбірковому старті – чемпіонаті України у Луцьку, вони не зуміли увійти до трійки призерок. А у їхній дисципліні олімпійські нормативи мають відразу п’ять атлеток, тоді як місць у команді для них усього три.
 
– Особистий рекорд, я дуже щаслива, – сказала після завершення змаганнь Анна Луньова. – Дякую стадіону, дякую суддям, дуже-дуже дякую своєму тренеру. Жаль, що так не стрибнула на чемпіонаті України. Ну нічого, наразі поїду в Амстердам на чемпіонат Європи, намагатимуся там покращити свій результат. Сподіваюся, що шанс на олімпійську ліцензію в мене ще є. Все в моїх руках.
 
Цілій низці атлетів вдалося покращити свої результати нинішнього сезону. Зокрема, варто відзначити у бар’єрному короткому спринті сумчанку Оксану Шкурат (13,22), киян Артема Шаматрина (13,79) та Сергія Копанайка (13,82). Луганчанин Тарас Неледва става найкращим у стрибках у довжину (8.07), Кирило Кіру з Київщини – у стрибках з жердиною (5.55).
 
Завершиться чемпіонат Києва у суботу 25 червня змаганнями метальників. Вони відбудуться на стадіоні СДЮШОР №6.
Попередня статтяНаталія Лупу у Мадриді підтвердила олімпійський норматив
Наступна статтяПеремоги для Кримаренка та Окунєвої і рекорд для Жмур