Амстердам-2016: кваліфікації українців і проміжна трійка Олексія Касьянова

268
«Легка атлетика як ніколи раніше». Саме під таким гаслом 6 липня в Амстердамі стартував чемпіонат Європи.

 

«Як ніколи» у 2016-му і справді багато. Це і рекордна кількість учасників чемпіонату Європи, і кваліфікації з метання списа і диска не на стадіоні, а у місті на Музейній площі, і півмарафон у програмі чемпіонату, і написи на номерах атлетів, які говорять про їхню співпрацю у питаннях боротьби з допінгом у спорті. Є нововведення і щодо бігових дисциплін, де атлети з найкращими результатами стартують не з першого кола, а відразу з півфіналу.

 
Кілька «вперше» було і в українських атлетів у ранковій частині програми першого дня змагань. Наприклад, дебюти на дорослих чемпіонатах Європи Альони Шамотіної, Юлії Чумаченко, Ольги Абрамчук і Сергія Никифорова. На жаль, для усіх трьох турнір завершився на стадії кваліфікації. Проте були і ті, хто подарував нам можливість вболівати за них в Амстердамі і надалі.
 
***
 
За другу медаль чемпіонатів Європи боротиметься дискоболка Наталія Семенова. Вже у першій спробі вона відправила диск на 60,33 м, більше ніж на два метри перевершивши кваліфікаційний норматив. Загалом до основного кола змагань зуміли пробитися відразу 15 спортсменок, а Ольга Абрамчук зупинилися у двох кроках від них. З результатом 56,00 м вона 17-та.
 
Завдяки Ірині Новожиловій з особливим інтересом спостерігатимемо і за боротьбою в основному колі змагань з метання молота. Українка пробилася до наступної стадії турніру з результатом 69,42 м. Також кваліфікацію пройшла екс-українка Ганна Скидан, яка нині представляє Азербайджан (70,41 м). Альона Шамотіна на своєму дебютному дорослому чемпіонаті Європи у найкращій зі спроб показала 65,69 м і стала 19-ю.
 
«З результатом 68 метрів подолала б кваліфікацію. Але це мої перші дорослі змагання і хвилювання, певно, взяло гору, – зізналася Альона Шамотіна після кваліфікації кореспонденту сайту XSPORT.uaК остянтину Клименку. – Знала, що можу показати хороший результат, але не змогла: не вистачило спроб. Шкода, що не маю олімпійського нормативу. Якраз тут хотіла його виконати».
 
Оксана Окунєва, як і належить чемпіонці України, пройшла до основного кола зі стрибків у висоту. Для цього їй вистачило 1,89 м, подоланих з другої спроби. У Юлії Чумаченко й Ірини Геращенко 1,85 м, яких забракло для продовження боротьби на чемпіонаті Європи.
 
«В Амстердамі були чудові умови для виступу, тренер дуже допомагав, але не спрацювала сама з собою, – зізнається Костянтину Клименку Ірина Геращенко. – Звісно, засмутилася. Була хороша можливість вийти до фіналу, і дуже хотілося це зробити».
 
Надзвичайно драматичним виявився підсумок першого кола з бігу на 100 метрів з бар’єрами. Й Олена Яновська, й Анна Плотіцина показали у своїх забігах 13,23 с і були змушені добиратися у півфінал за часом. Саме 13.23 і закрили 13-ку спортсменок, які пройшли до півфіналу. Але на два однакових результати місце лишалося лиш одне. За тисячними секундами його у своєї співвітчизниці виграла Плотіцина. Нагадаємо, що на чемпіонаті світу у приміщенні цього року ці самі тисячні, навпаки, зіграли злий жарт з Анею, залишивши її за межами фіналу з бігу на 60 метрів з бар’єрами.
 
Чудове набігання на фінішній прямій напряму вивело Єлизавету Бризгіну у півфінал з бігу на 200 метрів (23,37 с), де до неї приєднається Наталія Погребняк. А от Марії Рємєнь цього набігання, навпаки, забракло. Маша фінішувала у своєму забігу четвертою (напряму до наступного кола потрапляли три перші спортсменки з кожного забігу) і не змогла добратися за часом (23,67 с). Попереду у неї виступ на 100-метрівці і в естафеті 4х100 метрів.
 
Напряму до півфіналу з бігу на 400 метрів вийшов Віталій Бутрим (46,77 с). Не вдалося повторити успіх рекордсмена України Євгену Гуцолу (47,35 с) і Данилу Даниленку (47,49 с). У змаганнях серед жінок на цій дистанції усі три українки вступлять у боротьбу з півфінальної стадії.
 
Без наших спортсменів відбудуться чоловічі півфінал з бігу на 100 метрів (Володимир Супрун – 10,58 с, Еміль Ібрагімов – 10.61 с, Віталій Корж – не фінішував) і основне коло змагань зі стрибків у довжину (Тарас Неледва – 7,67 м; Сергій Никифоров – 7,59 м, Віктор Кузнєцов – 7,55 м).
 
У перший день чемпіонату Європи у боротьбу вступили і десятиборці. За спиною у них уже три види, після яких лідирує норвежець Мартін Рое (2591 очко). Лише п’ятьма пунктами йому поступається лідер українського багатоборства Олексій Касьянов (2586). Першу трійку замикає серб Міхаіл Дудаш (2546).
 
Касьянов почав змагання з перемоги на дистанції 100 метрів (10.79 с). Потім стрибнув у довжину на 7,43 м і штовхнув ядро на 14,51 м.
 
Вечірню програму першого дня чемпіонату Європи з легкої атлетики о 16:30 стрибками у висоту відкриють саме десятиборці.
Попередня статтяАмстердам-2016: розклад виступу українців (день 1, ранкова сесія)
Наступна статтяАмстердам-2016: розклад виступу українців (день 1, вечірня сесія)