Наталія Прищепа виграла чемпіонат Європи

283
Першу медаль чемпіонату Європи з легкої атлетики, і відразу золоту, українській команді принесла Наталія Прищепа.

 

На фінішній прямій Прищепа просковзнула між двома суперницями, після чого почалися змагання в іншій лізі. Здавалось, за спиною не було більше 700 метрів дистанції. Прискорення – і «золото» з бігу на 800 метрів (1.59,70 хв). Француженка Реней Ламот друга (2.00.19 хв). Бронзова медаль у шведки Ловіси Лінд (2.00,37 хв).

 
 
***
 
Ганна Гацько-Федусова посіла десяте місце з метання списа. У найкращій зі спроб, другій, вона показала результат 58,86 м. Чемпіонкою Європи стала білоруска Татьяна Халадовіч, яка до того ж встановила національний рекорд своєї країни – 66,34 м.
 
Усі чотири українські естафетні команди вийшли до фіналу чемпіонату Європи-2016 з легкої атлетики, який цими днями проходить в Амстердамі. Слідом за командами 4х400 метрів з цим завданням упоралися і естафети 4х100.
 
Чоловіча естафетна команда зазнала суттєвої втрати ще до старту. Через пошкодження не зміг виступити Сергій Смелик. Та все ж нашій четвірці у складі Романа Кравцова, Володимира Супруна, Ігоря Бодрова і Віталія Коржа вдалося добратися за часом (39,12 с). Щоправда, щоб дізнатися про це, довелося чекати завершення наступного забігу.
 
Дівчата вирішили це завдання відразу, фінішувавши третіми у своєму забігу (42,93 с). Перший етап бігла Олеся Повх, естафету у неї приймала Наталія Погребняк. На двох заключних етапах – Марія Рємєнь і Єлизавета Бризгіна.
 
Не вдалося вийти до фіналу з бігу на 110 метрів з бар’єрами Сергію Копанайку. «Після третього бар’єра зачепилися з бігуном на третій доріжці. Тому саме на розгоні я багато втратив і довелося все починати спочатку», – пояснив спортсмен після фінішу. Час Сергія – 13,97 с. Чемпіоном Європи у цій дисципліні став француз Дімітрі Баску (13,25 с).
 
Без українок пройде і фінал з бігу на 400 метрів. Вікторія Ткачук зупинилася у кроці від вісімки, яка і поведе боротьбу за медалі (56,17 с). У Анни Тітімець 56,18 с і десяте місце. Олена Колесниченко 14-та (56,84 с).

Попередня статтяАндрій Проценко і Дмитро Яковенко – про кваліфікацію зі стрибків у висоту
Наступна статтяАмстердам-2016: розклад виступу українців (день 5)