Про екіпіровку олімпійської збірної України з легкої атлетики

778
Сьогодні вранці до Ріо-де-Жанейро на Олімпійські ігри-2016 вирушила перша частина української легкоатлетичної команди.
 
Позаду – тривалий етап підготовки до головного старту чотириріччя. Федерація легкої атлетики України зі свого боку доклала максимум зусиль, щоб ця підготовка пройшла на найвищому рівні. У повному обсязі відбулися заплановані навчально-тренувальні збори (в тому числі, якщо в цьому була необхідність, і за кордоном). Також перед вильотом вітчизняні легкоатлети отримали нову колекцію екіпіровки, розробленої спеціально під Ріо-2016, від партнера ФЛАУ – компанії NIKE, а також від партнера Національного олімпійського Комітету України – компанії PEAK Sport.
 
Згідно з контрактом між НОК України та компанією PEAK Sport кожен член олімпійської делегації отримав понад 50 найменувань екіпіровки (за умовами контракту детальний список оприлюдненню не підлягає).
 
Згідно з контрактом між ФЛАУ та компанією NIKE, який розрахований на 2012-2016 роки, NIKE щорічно постачає для збірних команд України 360 комплектів екіпіровки:
160 – для атлетів, які виїжджають змагатися у складі головної збірної України
150 – для атлетів, які виїжджають змагатися у складі юніорської та юнацької збірних України
50 – для тренерів та офіційних осіб.
 
За умовами контракту між ФЛАУ та компанією NIKE, у повному обсязі він оприлюдненню не підлягає. Проте ми маємо можливість навести детальний список комплектів екіпіровки. Раніш на офіціальному сайті ФЛАУ він вже публікувався, наразі нагадаємо його. Отож, кожен член офіційної делегації раз на рік отримує:
 
Спортсмени головної збірної:
·         Комплект короткої форми (чоловіки: майка і шорти або майка і труси або комбінезон; жінки: майка і змагальні труси або топ і плавки або комбінезон)
·         Футболка з довгим рукавом
·         Лосіни (тайці)
·         Вітрозахисна куртка
·         Вітрозахисні штани
·         Дощова куртка
·         Дощові штани
·         Штани для бігу (для жінок; в олімпійський комплект не входять)
·         Футболка для розминки
·         Кофта з капюшоном (в олімпійський комплект не входить)
·         Парадна куртка
·         Парадні брюки (лише в олімпійському комплекті)
·         Футболка
·         Теплі брюки (для чоловіків; в олімпійський комплект не входять)
·         Сумка дорожня
·         Рюкзак
·         Рюкзак-мішок
 
Спортсмени юніорської та юнацької збірних, а також дорослих збірних для участі в змаганнях, які не є головними стартами сезону:
·         Комплект короткої форми (чоловіки: майка і шорти або майка і труси або комбінезон; жінки: майка і змагальні труси або топ і плавки або комбінезон)
·         Футболка з довгим рукавом
·         Вітрозахисна куртка
·         Вітрозахисні штани
·         Лосіни (тайці)
·         Футболка для розминки
·         Кофта з капюшоном
·         Футболка
·         Рюкзак
·         Рюкзак-мішок
·         Спеціальне взуття (шиповки); кількість – за рішенням NIKE
 
Тренери та офіційні особи:
·         Вітрозахисна куртка
·         Вітрозахисні брюки
·         Футболка-поло
·         Парадна куртка
·         Футболка
·         Теплі брюки (для чоловіків)
·         Рюкзак
·         Рюкзак-мішок
·         Кросівки (в олімпійський комплект не входять)
 
Екіпірування збірних команд України згідно контракту передбачене раз на рік. Проте ФЛАУ в наслідок тривалих перемовин вдалося досягти домовленості з компанією NIKE про додаткове олімпійське екіпірування. Отож, цього літа основна збірна України отримала два його комплекти: для участі в чемпіонаті Європи в Амстердамі та для участі в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро.
 
Контракт не передбачає видачу спеціалізованого взуття основній збірній України, оскільки більшість спортсменів мають персональні контракти у цьому напрямку, в тому числі і з іншими торговими марками. Проте, незважаючи на це, ФЛАУ вдалося домовитися з компанією NIKE, і під час чемпіонату Європи в Амстердамі спортивне взуття отримали члени збірної України, які мають особисті контракти з NIKE або взагалі не мають особистих контрактів щодо спортивного взуття.
 
Згідно з контрактом, NIKE постачає для українських збірних лише екіпірування, призначене для змагань, а не для забезпечення тренувального процесу. Проте велика кількість предметів, яка знаходяться в комплектах екіпірування партнера НОК України – компанії PEAK Sport, має задовільнити потреби спортсменів в одязі і стосовно тренувань, і стосовно дозвілля. Також в разі необхідності в Ріо-де-Жанейро в олімпійському селищі для усіх спортсменів передбачене необмежене і безкоштовне користування пральнею та хімчисткою.
 
Додамо, що ФЛАУ постійно працює над покращенням умов контракту з NIKE. Зауважимо, що у 2012-му році Федерація отримувала 300 комплектів екіпіровки. За умовами контракту, розрахованому на 2012-2016 роки, їх кількість збільшилася до 360-ти. Наразі у Ріо-де-Жанейро буде підписано новий контракт з NIKE на наступний олімпійський цикл. Згідно з ним кількість комплектів екіпіровки зросте до 460 на рік, також збільшиться кількість одиниць екіпіровки в кожному комплекті.
Попередня статтяОбираємо найкращих легкоатлета та легкоатлетку України липня-2016!
Наступна статтяНОК та компанія Infopulse розробили мобільний додаток OlympicUA