Ріо-2016: естафета, протест і фінал Косинського

190
За день до завершення Олімпійських ігор легкоатлети розіграли майже всі комплекти нагород. Чемпіона і призерів залишилося визначити лиш з чоловічого марафону. 20 серпня ж легка атлетика попрощалася з Олімпійським стадіоном. У цей день Україна була представлена у трьох дисциплінах.

 
Ірина Геращенко стала десятою зі стрибків у висоту. З третьої спроби вона підкорила 1,93 м. Наступна висота, 1,97 м, могла б стати її особистим рекордом, проте поки що подолати її учениці Ірини Пустовойт не вдалося. Саме вона і принесла медалі учасницям. Розподіл місць відбувався згідно з кількістю витрачених спроб. З першої всі висоти, включаючи 1,97 м, долала лише іспанка Рут Бейтіа, яка і перемогла.
 
З особистим рекордом і п’ятим місцем Ріо залишатиме Дмитро Косинський. У секторі для метання списа він показав результат 83,95 м. Олімпійським чемпіоном тут став німець Томас Рьолер (90,30 м).
 
З особливим нетерпінням чекали на жіночу естафету 4х400 метрів, де наші дівчата мали високі шанси на потрапляння до трійки найсильніших. Та до такої бажаної бронзової медалі Аліні Логвиненко, Ользі Бібік, Тетяні Мельник і Ользі Земляк не вистачило менше секунди. Українки п’яті (3.26,64 хв).
 
Земляк кинулася на заключний етап, ніби в останній бій. «Канадійка ще так добряче поштовхала», – зазначила вона після фінішу. Даний епізод не лишився непоміченим і керівництвом команди.
 
Після змагань тренерський склад збірної України на чолі з державним тренером В’ячеславом Тиртишником звернувся до технічної комісії з відео за роз’ясненнями щодо інциденту на заключному етапі. Після розгляду технічним делегатом по видам було надане пояснення.
 
«Згідно з правилами, зараз рішення про затвердження результатів змагань може приймати технічний делегат по відео у складі технічної комісії по відео. При розгляді відео вони побачили боротьбу між Ольгою Земляк і Сейдж Вотсон з Канади, – каже В’ячеслав Тиртишник. – Її трактували як боротьбу за кращу позицію на доріжці. Після кількох переглядів технічний делегат повідомив нам, що все було в рамках правил і зіткнення не вплинули на біг».