Білоцерківський стадіон «Трудові резерви» має шанс на друге життя

393
Президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул здійснив робочу поїздку до Білої Церкви. Візитівка міста – міжнародний Білоцерківський марафон – був головною, але не єдиною складовою його візиту.
 
В переддень марафону керманич української легкої атлетики відвідав місцевий стадіон «Трудові резерви» та зустрівся зі спортивною спільнотою регіону. «Трудові резерви», нажаль, здобули сумну славу в легкоатлетичному світі. Через неякісну реконструкцію, бігові доріжки на ньому вже тривалий час перебувають у жахливому стані. Обговорення майбутнього цього стадіону зайняло чи не половину часу спілкування пана Гоцула з керівниками місцевих ДЮСШ, спортивних навчальних закладів, тренерами, депутатами міської ради.
 
Ігор Гоцул охарактеризував Білу Церкву у спортивному відношенні, як «сплячу красуню». Місто з славетними традиціями, величезним спортивним потенціалом наразі дуже інертне. І стан стадіону – цьому підтвердження. За останні два роки, з моменту його останнього візиту на цю арену, стан справ тут не змінився. У місцевої громади є бажання виправити ситуацію, але поки що воно не підкріплене діями.
 
 
Керуючий справами Білоцерківської міської ради Максим Свирський запевнив пана Гоцула, що зрушення все-таки є. Відбулося засідання робочої групи по передачі стадіону від Міносвіти, в підпорядкуванні якого зараз знаходиться арена, в муніципальну власність. Готується проект постанови Кабміну стосовно цього питання, незабаром до Мінмолодьспорту буде надіслано відповідного листа. Місцевий депутатський корпус активно налаштований щодо вирішення даної проблеми, також ведуться перемовини з потенційними інвесторами, адже реконструкція одних лише доріжок коштуватиме 10-15 мільйонів гривень.
 
Ігор Гоцул заявив, що Мінмолодьспорту, НОК України та ФЛАУ готові підтримати дану ініціативу і усіляко сприятимуть передачі стадіону у підпорядкування місту, використають для цього усі свої важелі. Після цього кошти на реконструкцію можна буде взяти і з бюджету міста, який виріс завдяки децентралізації, і знайти на цю справу інвесторів. Також пан Гоцул порадив звернути увагу на Фонд регіонального розвитку. Цього року Фонд вже виділив гроші на реконструкцію спортивних об’єктів в декількох областях, зокрема в Хмельницькій та Житомирській. А наступного року, що вже погоджено з Прем’єр-Міністром України, на реконструкцію спортивної інфраструктури в країні в ФРР буде закладено окремий рядок, під що планується виділити 300 мільйонів гривень. Головне, підкреслив Ігор Гоцул, щоб усі ці ініціативи знову, як два роки тому, не зупинилися на рівні розмов. Адже справа не зрушиться з місця, якщо в першу чергу самі білоцерківці не прикладуть до її вирішення зусиль. В Кіровограді, на Волині ситуація з легкоатлетичними аренами змінилася докорінним чином в першу чергу тому, що тамтешні громади були активними.
 
 
Окрім питання стадіону присутні виявили велике занепокоєння ситуацією з тренерськими кадрами. Кількість тренерів у ДЮСШ постійно зменшується, в першу чергу через малі зарплатні. Президент ФЛАУ запевнив, що на державному рівні вже вирішене питання про підвищення тренерам з наступного року зарплатні на 30%. Окрім того, готуються зміни до Положення про ДЮСШ, згідно з якими, зокрема, знизяться вимоги до наповнення груп (оскільки за останні 20 років кількість дітей в Україні віком 9-16 років зменшилася майже вдвічі). Також виходом з цієї ситуації пан Гоцул бачить зміни в системі управління спортом в державі. Зокрема, всі ДЮСШ мають бути переведені на підпорядкування спортуправлінням на місцях, що дозволить їх фінансувати з місцевих бюджетів. Робота у цьому напрямку на державному рівні вже ведеться.