Богдан Бондаренко: «Бонд? Я вихований старими комедіями»

276
Чемпіон світу-2013 і бронзовий призер ОІ-2016 з стрибків у висоту розповів “Сегодня” про татову «Волгу», панамочку замість двірників, чим схожий на супергероя, навіщо голився налисо і про те, чи підкладають суперники у взуття бите скло.

 
– Богдан, вас часто називають Бондом.
 
– Мене це порівняння влаштовує. Далеко не найгірше (посміхається). Це почалося ще зі школи, в інтернаті називали.
 
– А ви асоціюєте себе з героєм романів Флемінга?
 
– Не знаю … Він робив класні речі, і, думаю, я теж буду робити хороше. Про Бонда бачив кілька перших фільмів, потім сюжет став занадто неймовірним. А улюблені фільми не такі. Я вихований ще старими комедіями, наприклад, пам’ятаєте «Пригоди Шурика».
 
– Бонд любить стильні класичні костюми. А ви їх часто носите?
 
– Мені дуже подобається, але часу на це не вистачає. В основному доводиться одягати тільки спортивні.
 
– А для церемоній підбираєте самі або хтось допомагає?
 
– Одяг вибираю сам, але не надто багато задоволення отримую, коли сам ходжу по магазинам. А з друзями це можна зробити веселіше і легше. У нас у Харкові буквально поруч магазин Михайла Вороніна, так що в основному підбираю костюми в таких місцях. Не занадто великий вибір, але на це немає часу, та й підібрати не все завжди легко. Але є ще люди, які потім можуть підшити.
 
– Улюблена машина Бонда «Астон Мартін». Водите ви і про яке авто мрієте?
 
– Дуже хочу зробити тест-драйв «Тесли», але ніяк не виходить. Це для мене щось нове. А так, я за кермом з 2006 року. Першою машиною була татова «Волга». Після неї можна було сідати на будь-яку, і було не страшно. Колись ми на ній з’їздили з Харкова до Феодосії. Це, напевно, було моїм найбільш відважним вчинком. Машина була в поганому технічному стані. Але я був ще молодий, і ніяка дорога не лякала – Феодосія? Давайте туди поїдемо! Подорож була дуже захоплюючю.
 
– А полагодити авто зможете?
 
– Це нічим хорошим не закінчувалося (посміхається). Це, наприклад, не починити двірники, а панамочка замість них. Тому думаю, що кожна людина повинна займатися своєю справою.
 
– Бонд любив мартіні з горілкою. Як ви ставитеся до спиртного?
 
– До мартіні я ставлюся спокійно. Є червоне вино, і в той час, коли можна собі це дозволити, то чому б і ні? Я не категоричний противник спиртного. Вважаю, що іноді потрібно і голові розслабитися. Бувають стресові ситуації, коли ти розумієш, що в тебе з ранку до вечора все одне й те саме. Головне, щоб це було в міру і коли можна.
 
– Бонд вийде переможцем з будь-якої заворушки. Чи володієте якимось видом зброї і чи зможете у разі чого за себе постояти?
 
– Зброєю – ні. Але у нас про легкоатлетів говорили: «Це страшні люди – якщо треба, вони можуть втекти, а якщо треба, то і наздогнати». Іноді при підготовці у нас бувають технічні проблеми, і тоді ми багато бігаємо.
 
– Бонду завжди протистоїть хитромудрий лиходій. У вашому житті є така людина?
 
– У секторі ми всі суперники, але поза змаганнями у хороших стосунках. Спілкуємося, допомагаємо один одному, даємо поради. Коли виникають травми, один іншому може сказати, куди звернутися. А у мене, припустимо, хороші устілки, їх там-то робили.
 
– Тобто товчене скло у взуття ніхто не підкладає?
 
– (Сміється). Я чув різні історії, але у нас такого не було.
 
– Бонд – азартна людина, гравець. А ви? У казино не граєте, адже буваєте на Лазурному березі?
 
– Я азартний, але більше, коли мені кажуть: «Та не може такого бути». А я намагаюся спростувати, що ні, я таке бачив і знаю. Зі мною частіше трапляються речі в плані різних парі. Чи то класі в 10-11-му, чи то вже на першому курсі під час тренування посперечався, що через два місяці зможу зробити жим 100 кілограмів. А на той момент робив 70. Якщо я тисну, то він голиться налисо, якщо ні – то я. Був призначений конкретний день. За тиждень до нього у мене все вийшло, але саме в той день – ні. І десь у 2009 році я був лисий. Я тоді жив з батьками, і коли заходив у квартиру, бабуся тікала, ховалася в іншій кімнаті і говорила: «Хто ти?» (Сміється).
 
– А на який максимальний ризик можете піти?
 
– Можливо, на трохи більше, ніж підказує здоровий глузд. На межі.
 
Увесь текст інтерв’ю з Боганом Бондаренком читайте у газті і на сайті «Сегодня».
 
Нагадуємо, що на офіційній сторінці UA:перший у Facebookтриває розіграш фотокартки з автографом Богдана Бондаренка. А вже у суботу на цьому ж телеканалі Бондаренко буде героєм програми «Спорт.Тиждень».
 
Цієї середи, 19 жовтня, о 16:00, на ТРК «Київ» вийдуть «Олімпійські історії» з Богданом Бондаренком.
 
Фото (с) НОК України