Євген Пронін: «МОК та Інтерпол надали нам інструменти для боротьби за чесний спорт»

252
1 грудня на НСК «Олімпійський» відбувся національний семінар «Чесність у спорті».
 
Цього року Міжнародний олімпійський комітет та Інтерпол проводять подібні заходи по усьому світу, аби допомогти об’єднати представників правоохоронних органів, владу, національні федерації, букмекерський бізнес у боротьбі з маніпулюванням результатами спортивних змагань. Федерацію легкої атлетики України на семінарі «Чесність у спорті» представляли член Ради ФЛАУ і Комісії юридичних проваджень ФЛАУ Євген Пронін та керівник департаменту розвитку ФЛАУ Ольга Аксьонова.
 
– На цьому заході обговорювалися причини, наслідки та засоби боротьби з порушеннями в спорті, – розповів Євген Пронін. – На щастя, легкої атлетики торкалися не так часто, як футболу, тенісу, деяких інших видів спорту, в яких крутяться великі гроші і, як наслідок, зустрічаються значні прояви корупції. Наш вид спорту не користується особливим попитом у букмекерів, а якщо і зустрічається в їхніх лініях, то суми ставок на нього не значні. Але, тим не менш, в легкій атлетиці порушення правил чесної гри також зустрічаються. Передусім мова йде про допінг, як найбільшого ворога легкої атлетики, а також махінації у вигляді певних домовленостей між спортсменами, функціонерами або тренерами.
 
 
Щоб протидіяти маніпулюванню результатами спортивних змагань, Інтерпол розробив і представив нам схеми попередження подібних порушень. Це – робота зі спортсменами, функціонерами, медиками, а також особами, причетними до нашого виду спорту на найвищому рівні, тому що значна частина порушень відбувається саме з їхнього дозволу. Люди найвищого рівня можуть бути регуляторами порушень у виді спорту, і тому важливо попереджати цю проблему згори.
 
Нам були на прикладах роз’яснені способи та схеми попередження порушень, незаконної роботи зі спортсменами в легкій атлетиці. Пояснили, як за допомогою відеоповторів, аналізу динаміки результатів спортсмена, інших інструментів визначити: випадково атлет програв у тому чи іншому випадку, чи ж здав свою позицію на фініші навмисне, можливо, за гроші; дійсно боровся на змаганнях до останнього, чи лише робив вигляд. Також нам розповіли про санкції, які можуть бути наслідками таких порушень. Адже навіть за дрібні маніпуляції особа може бути позбавлена волі на термін від 2 до 10 років.
Попередня статтяПрезидент України відзначив представників легкоатлетичної спільноти
Наступна статтяВизначено місто-господаря чемпіонату світу-2019 з кросу й інші рішення Ради ІААФ