Андрій Каратєєв: «Багатьом юнакам до снаги буде поборотися за місце в юніорській збірній»

236
30 січня – 1 лютого в Запоріжжі відбувся чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків 2000 р.н. та молодших.
 
– Понад 700 спортсменів взяли участь в цих змаганнях, – розповідає старший тренер з резерву збірної України Андрій Каратєєв. – Певно, це найбільша кількість дітей на юнацькому чемпіонаті України за останні роки. Також цікавим був цей старт тим, що на половину оновився склад учасників даної вікової групи, оскільки велика частина атлетів перейшла в юніори, і до юнаків влилися нові молоді спортсмени.
 
Дуже багато було показано високих результатів. Цікавим був фінальний забіг дівчат на 400-метрівці, де з гарним часом – 56,63 – перемогла черкащанка Тетяна Безшийко. Порадували спринтери, як хлопці, так і дівчата. В бігу на 60 метрів підтвердили свій лідерський потенціал харків’янка Єва Подгородецька (7,59) та Олександр Савенко з Черкаської області (7,01). В штовханні ядра з високим результатом перемогла представниця Київщини Тетяна Кравченко – 16.03.
 
З’явилася низка цікавих нових атлетів. Серед них перш за все відзначу стрибуна потрійним з Донеччини Артема Коноваленка. В двох спробах він стрибнув за 15 метрів, встановивши у підсумку особистий рекорд – 15.18. Він влився в нашу групу лідерів і, певно, готуватиметься до юнацького чемпіонату світу, який у липні відбудеться в Кенії.
 
Прикрасою змагань в ПАТ «Соціальні ініціативи Запоріжжя» стали стрибки у висоту серед дівчат, де Ярослава Магучіх з Дніпра встановила особистий рекорд, виконавши норматив майстра спорту – 183 см. На 400-метрівці у юнаків був цікавий фінал, в якому сумчанин Ярослав Демченко з високим результатом – 50,37 – виграв у луганчанина Владислава Соловйова та 15-річного львів’янина Юрія Васічкіна. Отож, представники юнацької вікової групи підійшли до свого першого старту в сезоні в гарній формі і, сподіватимемося, сезон для них буде вдалим. Все-таки, чемпіонат світу – серйозні змагання, до яких потрібно буде ретельно готуватися.
 
– До юнацького чемпіонату світу ще півроку, і відбір на нього буде здійснюватися вже влітку. А зараз хлопці та дівчата відбиралися на якийсь міжнародний старт?
 
– Планували, що ця першість буде відбором на міжнародну матчеву зустріч з горизонтальних стрибків у Кошице (Словаччина). Але організатори скасували ці змагання. Найближчий міжнародний старт у юнаків на рівні збірних – це матч у Стамбулі Туреччина-Білорусь-Україна, але вона буде аж в травні. Отож зараз ми лише проглядали кандидатів. Думаю, що низка юнаків візьме участь 14-15 лютого у Сумах в чемпіонаті України серед юніорів, і там намагатимуться відібратися до збірної України на юніорську матчеву зустріч (25 лютого, Мінськ). Багатьом атлетам-юнакам, судячи з їхніх запорізьких результатів, це цілком до снаги.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.