Черкаський діалог про антидопінг, переходи та індивідуальний розподіл коштів

221
17 квітня президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул здійснив робочу поїздку до Черкас, де наразі перебуває на навчально-тренувальному зборі велика група вітчизняних атлетів.
 
Подібні зустрічі відбуваються регулярно в весінній та осінній періоди підготовки збірної до змагального сезону. Про що говорили цього разу, які актуальні питання підіймалися і президентом ФЛАУ, і атлетами й тренерами – Ігор Гоцул розповів прес-службі Федерації.
 
– Основними були три теми. Відбулася чергова серйозна розмова щодо антидопінгу. Ми продовжуємо активну роботу в цьому напрямку, пояснюючи спортсменам заходи, до яких вдаємося, і вкотре закликали усіх дотримуватися встановлених правил гри, а саме – нульової толерантності щодо допінгу. Ми наголосили, що ФЛАУ не має у цьому напрямку політики подвійних стандартів. Спортсмени й тренери мають розуміти: допінг – не припустимий. Ми не будемо нікого покривати, і достатньо жорстко усіх попередили – щодо будь-кого, викритого у вживанні чи розповсюдженні заборонених препаратів, будуть застосовані санкції.
 
Другий момент стосувався питань, пов’язаних з нещодавно прийнятим Положенням про членство у ФЛАУ, яке, між іншим, регулює порядок переходу спортсменів з однієї територіальної федерації в іншу. Ми детально обговорили процедуру, за якою відбуватимуться такі переходи, спортсменам були роз’яснені їхні, пов’язані з цим, права та обов’язки. Щоб вони вже зараз, якщо планують зміну місця тренувань чи навчання, могли максимально врахувати ці нюанси в своїх діях.
 
Третя тема нашого обговорення – нещодавно прийняте положення про персоналізацію розподілу бюджетних коштів на підготовку. Раніш я обіцяв спортсменам реалізувати такий підхід. І мені приємно було доповісти, що цю систему вдалося впровадити. Зрозуміло, що це справжня революція в системі взаємовідносин в українській легкій атлетиці між спортсменами та тренерами з одного боку і функціонерами з іншого. Ми проговорили, як ця система функціонуватиме. Зрозуміло, що така серйозна трансформація не може пройти миттєво. В процесі її реалізації можуть виникнути якісь додаткові моменти, доведеться щось деталізовувати, щось додавати. Необхідно відпрацювати механізми прийняття таких рішень, взаємних зобов’язань, контролю. Це нововведення дуже позитивно сприймається нашими спортсменами, і є основою демократичних змін в системі наших взаємовідносин.
 
Ми говорили про те, що чинна система нараховування балів, певно, ще буде трансформуватися. Той досвід, який ми отримаємо найближчим часом, цілком ймовірно, призведе до змін і в принципі нарахування очок, і в співвідношенні цінності одних змагань до інших, і в переліку змагань, які враховуються в рейтингу. Але головне – є основа. Ми реально переходимо до системи оцінки корисності кожного спортсмена, і відповідно неї спортсмен отримує право певною мірою самостійно розпоряджатися тими коштами, які на нього виділяються. По-перше, він точно знає, скільки у нього є коштів на підготовку, по-друге, він отримує право ними розпоряджатися.
 
 
Ось навколо цих трьох питань і був в основному побудований наш діалог. Хоча подальша дискусія була вже куди ширшою, й охоплювала найрізноманітніші теми, пов’язані з життям української легкої атлетики.
 
Приємно, що і спортсмени, і тренери, були одностайні в думці, що нинішній збір в Черкасах дуже гарно організований. Створені комфортні умови для проживання, харчування, відновлення, тренувань. Більш того, атлети тут живуть не одним лише спортом. Наприклад, збори співпали з Великодніми святами, і тренерський штаб організував для усіх охочих відвідування церкви.
 
В тому, що збори проходять на високому рівні, чимала заслуга президента ФЛА Черкаської області Леоніда Сіренка. І під час зустрічі з ним я з задоволенням подякував зі створені для наших атлетів умови. Також ми з ним обговорили низку питань щодо взаємодії ТФЛА та ФЛАУ, обмінялися думками щодо змін, які відбуваються в легкій атлетиці та в українському спорті. Зокрема, пан Сіренко, як фахівець з багаторічним досвідом роботи, надав свої рекомендації щодо системи оплати тренерів, яка сьогодні потребує додаткового корегування.
Попередня статтяФахівці КНГ поспілкувалися в Чорноморську з тренерами зі стрибкових видів
Наступна статтяДо уваги ЗМІ! Акредитація на Кубок Європи-2017 зі спортивної ходьби