Кубок Європи зі спортивної ходьби: тріумф Банзерука і української команди на 50 км

10
Фантастичні змагання з захопливим сюжетом подарували глядачам Кубка Європи зі спортивної ходьби атлети на дистанції 50 кілометрів. Уже з перших кілометрів Ігор Главан й Іван Банзерук почали йти в лідируючій групі і трималися в ній до 14 кілометру, доки італієць Теодоріко Капоразо не почав відриватися. З кожним кілометром він нарощував свою перевагу, але до розв’язки було ще далеко.

 
На 18-му кілометрі до групи, яка трималася за лідером, підтягнувся ще один українець – Мар’ян Закальницький. На той момент відставання нашої трійки від лідера складало 30 секунд. Андрій Гречквський тримався 12-м з відставанням у 46 секунд.
 
На 24-му кілометрі Главан випав з групи, що трималася за лідером, а Капоразо продовжував нарощувати перевагу. На той момент вона вже складала 1.30 хв. На 31-м кілометрі вона зросла до 1.42 хв. Група розділилася на дві. Банзерук очолив першу, а Закальницький тримався на чолі другої у десяти секундах позаду.
 
Надалі Банзерук почав відриватися і з кожним кілометром буквально з’їдати всю перевагу італійця. На 37-му км відставання складало лише 27 секунд, а позначку 38 кілометрів уже Іван подолав у якості лідера.
 
Главан йшов четвертим, нарощуючи швидкість і обходячи суперників. За вісім кілометрів до фінішу він був уже другим, але перевага Банзерука складала 1.01. хвилини і лідерство Іван не втратив. Капоразо не зміг втриматися бодай у трійці і фінішував п’ятим.
 
«Траса досить швидкісна, погода теж була сприятлива, тому йти було не надто складно. Після 45-го кілометру, звісно, стало трішки складніше, але зміг зібратися і перемогти», –  розповів Банзерук після фінішу. Главан же зазначив, що йому чим ближче до фінішу, тим, навпаки, було легше йти.
 
У командному заліку українці також перемогли.
 
Кубок Європи зі спортивної ходьби. Подебради (Чехія)
21 травня 2017
50 км, чоловіки
1.       Іван Банзерук (Україна) – 3:48.15
2.       Ігор Главан (Україна) – 3:48.38
3.       Антонеллі Мікеле (Італія) – 3:49.07
…6. Мар’ян Закальницький (Україна) – 3:53.50 (особистий рекорд)
…12. Андрій Гречковський (Україна) – 3:58.35
 
Команда
1.       Україна – 8 очок
2.       Італія – 16 очок
3.       Іспанія – 28 очок
Фото (с)Іван Качківський