Розпочалася боротьба юніорів за путівки на чемпіонат Європи

234
27-28 травня у Луцьку відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів. Це був один з перших цьогорічних етапів відбору на юніорський чемпіонат Європи, коли майже усі найкращі атлети цієї вікової групи змагалися пліч-о-пліч.
 
– За певних причин не усі вітчизняні лідери взяли участь в командному чемпіонаті України, – розповідає старший тренер збірної України з резерву Андрій Каратєєв. – Деякі атлети у цей період змагалися за кордоном, низка спортсменів готується за індивідуальною програмою і планують виступити наступного тижня на «дорослому» командному чемпіонаті України. Відзначу, що ті юніори, які останнім часом змагалися за межами України, показали там високі результати. Це Гліб Піскунов, Аліна Шух, Владислав Малихін, Анастасія Бризгіна. Вони виконали нормативи, які цього року більш високі, ніж минулого, і тепер мають право брати участь в чемпіонаті Європи серед юніорів (20-23 липня, Гроссето, Італія). Певно, усіх їх ми побачимо вже за місяць у Луцьку на юніорській національній першості, коли відбудеться вирішальний етап відбору до збірної.
 
З тих спортсменів, які виступали зараз на стадіоні «Авангард», перш за все слід відзначити Михайла Гаврилюка (Івано-Франківська обл.) в метанні молота (74.47), дніпрянку Юлію Байрак в метанні диску (50.88), Олександру Зарицьку з Київщини в метанні спису (48.39), Вадима Журбу з Чернігівської області в метанні диску (57.47). Вони не лише виграли свої види, але й підтвердили свої лідерські позиції, показавши результати вищі за нормативи на континентальну першість.
 
Також хотів би відзначити львів’янку Ірину Марчак, яка впевнено, з нормативом виграла 200-метрівку (24,37), а також з високим результатом 400-метрівку (54,64), продемонструвавши, що може бігти за збірну в естафеті 4х400 м.
 
Лише вітер (+2,2) завадив Яну Конящіму з Запоріжжя (на фото – №1198) виконати норматив на стометрівці. Його результат – 10,57 – високий, але через все-таки як норматив зарахований не буде. Тим не менш, вважаю, що на одному з найближчих стартів йому підкоряться заповітні 10,65.
 
Хотів би також відзначити успішний виступ у потрійному стрибку Марії Адамчук (Дніпропетровська обл.). Вона виграла змагання юніорів, хоча за віком ще виступає в юнацькій віковій групі. 12.68 – гарний результат для її віку, є нормативом на юнацький чемпіонат світу.
 
Представники видів витривалості будуть виборювати нормативи у протистоянні з більш старшими спортсменами, адже там вищі шанси на гарний результат. Тому що зараз була присутня здебільшого тактична боротьба, і атлети в основному бігли на перемогу, що негативно відобразилося на їхньому часі.
 
Щодо командних результатів, то найкращою стала збірна м. Києва, друге місце посіли атлети Харківщини, третє – Київської області. Загалом, сезон у юніорів лише розпочався, до чемпіонату України ще місяць, і ту кількість атлетів, яку ми запланували повезти у складі збірної в Гроссето – 33 – ми на неї і вийдемо.
Попередня стаття«Електронний офіс ФЛАУ» вже освоїли представники 13-ти територіальних ФЛА
Наступна статтяУкраїнські перемоги у Каламаті й Ризі