Два нормативи на Лондон, перемога киян та нагорода для Медведя

209
Другий день командного чемпіонату України з легкої атлетики, який проходив 6-7 червня в Луцьку, подарував нам володарів ще двох нормативів на чемпіонат світу-2017.
 
До Анастасії Бризгіної, яка у вівторок з необхідним для поїздки до Лондона часом тріумфувала на 400-метрівці, додалися ще дві атлетки. У штовханні ядра впевнену перемогу святкувала Галина Облещук з Івано-Франківська. Усі три її зараховані спроби були за 17 метрів, а в найкращій вона показала результат 17 м 87 см, що на 12 см краще за лондонський норматив.
 
У бігу на 400 метрів з бар’єрами вінничанці Олені Колесниченко в попередньому забігу не вистачило до нормативу декількох сотих. І ось у фіналі вона, отримавши гідну конкуренцію перш за все з боку Вікторії Ткачук, вибігла з необхідного часу – 55,50.
 
Цікаво буде у четвер спостерігати за етапом Діамантової ліги в Римі. Нагадаємо, що в трьох дисциплінах там буде вестися заочна боротьба за місце в збірній України на командний чемпіонат Європи. Одна з них – потрійний стрибок. Ользі Саладусі, щоб поїхати наприкінці червня до Франції, необхідно показати результат кращий за 13.56. Саме стільки подолала переможниця луцьких змагань Катерина Попова з Донеччини.
 
Інтригуючою вийшла боротьба у жінок в метанні молота. До останньої спроби лідерство зберігала волинянка Ірина Климець – 68.21. Але в четвертому підході Альона Шамотіна з Дніпропетровської області перевершила її результат на 70 см – 68.91. Відносно не багато не вистачило до виконання нормативу на чемпіонат світу переможцям змагань з бігу на 200 метрів киянину Сергію Смелику (20,56) та харків’янці Аліні Калістратовій (23,30). Проте, у цих та інших атлетів ще попереду майже півтора місяця, аби здобути право виступити на головному старті сезону.
 
В рамках змагань також проходив чемпіонат України з багатоборств. За відсутності лідерів – Олексія Касьянова та Аліни Шух (вони змагалися у Луцьку в окремих дисциплінах) перемоги здобули Дарина Слобода з Київщини (5986 очок) та львів’янин Василь Іваницький (7624).
 
В командному заліку чемпіонату впевнену перемогу здобула збірна Києва. Другими стали представники Харківщини, третіми – Донеччини.
 
Не можемо не сказати ще про одну подію, яка відбулася під час командного чемпіонату України. Президент ФЛАУ Ігор Гоцул за дорученням Європейської Атлетики виконав почесну місію – вручив почесну відзнаку ЄА генеральному секретарю ФЛАУ Михайлу Медведю, за значний внесок у розбудову української та європейської легкої атлетики.