Звернення голови Підрозділу з легкоатлетичної етики до атлетів

281
До офісу Федерації легкої атлетики України надійшов лист від голови новоствореного Підрозділу з легкоатлетичної етики Давіда Хаумана. Публікуємо його в перекладі українською.
 
Шановні атлети,
 
Я маю честь бути призначеним на посаду голови Підрозділу з легкоатлетичної етики (AIU) і радий скористатися можливістю приєднатися до Вас у захисті цінностей, які роблять атлетику таким величним спортом. Як колишній голова Всесвітнього антидопінгового агентства, я, звичайно, обізнаний з останніми допінг-справами, з якими зіткнувся наш вид спорту. І тому я впевнений, що створення AIU є визначальним моментом у майбутньому легкої атлетики. Це назавжди змінить відношення в легкій атлетиці до питань етики, і ми разом надамо приклад для наслідування іншим видам спорту і федераціям.
 
Наші висококваліфіковані члени Ради (яка працює повністю незалежно від ІААФ) і талановиті фахівці присвятили себе роботі у напрямку витіснення шахрайства з легкої атлетики. Наше завдання набагато ширше, ніж боротьба з допінгом – викорінення будь-яких форм корупції і етичних проступків у спорті. Це означає, що відбуватиметься невпинне переслідування будь-якої посадової особи або іншої особи, яка порушила новий кодекс етичної поведінки, в тому числі тих, хто намагається маніпулювати результатами, хто займається маніпуляціями з віком атлетів, тощо.
 
Я твердо вірю, що спортсмени, які прагнуть ошукати своїх колег-конкурентів, не мають місця в спорті. Я обіцяю вам, що ми будемо використовувати усі доступні засоби для боротьби з ними. Ми будемо прозорими у своїй діяльності і в наших намірах.
 
Але незалежно від того, наскільки талановиті і працьовиті співробітники AIU, самотужки вони не змінять легку атлетику. Я вірю, що у майбутньому ви, як атлети, відіграватимете ключову роль. Кожного разу, коли спортсмен виступає проти несправедливості, викликаної допінгом або обманом у нашому спорті, ми стаємо на крок ближче до справедливого спорту. Кожного разу, коли спортсмен виступає за справжні цінності спорту, молоді люди у всьому світі розуміють, що вони можуть досягти своїх цілей. Висловлюватися проти допінгу або обману має стати культурною нормою в спорті. Тому я закликаю Вас, спортсмени, використовувати для цього все більшу кількість різних доступних платформ, особливо гарячу лінію на головній сторінці нашого сайту (www.athleticsintegrity.org).
 
Я закликаю вас направляти нам інформацію про все, що ви знаєте або про що підозрюєте, незалежно від того, якими незначними є ці порушення. Також закликаю зв’язуватися з моєю командою або безпосередньо зі мною, якщо ви маєте пропозиції стосовно того, як ми можемо покращити захист ваших прав (david.howman@athleticsintegrity.org).
 
Роль Ради і співробітників AIU – це підтримка, сприяння та створення середовища в легкій атлетиці для тих атлетів, які підтримують чистий спорт і не приймає тих, хто прагне до незаконних дій. AIU реалізовуватиме антидопінгові і інші програми, які є надійними, відкритими і викликатимуть довіру спортсменів і уболівальників у всьому світі. Я прошу Вас підтримати нас і приєднатися до нас в розробці та реалізації цих програм.
 
З повагою,
Давід Хауман, голова Підрозділу з легкоатлетичної етики
Від імені членів Ради Підрозділу з легкоатлетичної етики Еббі Хоффмана, Марк Пельтьє і доктора Ендрю Пайпа.
Попередня статтяРішення Виконкому ФЛАУ від 7 червня 2017 року
Наступна статтяУкраїнські перемоги на Paavo Nurmi Games (УТОЧНЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ)