У Ліллі триває Суперліга командного чемпіонату Європи. У перший день атлети боролися за вихід у фінали з бігу на 100, 200 400 метрів, 100, 110 і 400 метрів з бар’єрами. А в суботу і неділю відбуваються вже виключно фінали.
Участь у цьогорічній Суперлізі бере 11 команд, оскільки збірну Росії не допустили до участі. За підсумками усіх днів змагань дві збірні, які посядуть останні місця, будуть понижені у класі і наступного року виступатимуть у Першій лізі. Натомість три команди Першої ліги перейдуть у Суперлігу.
Перед заключним днем змагань українці посідають сьоме місце (123 очка). В індивідуальних видах наші спортсмени здобули перемогу і посіли чотири призових місця. А ще другий день турніру запам’ятався встановленням рекорд України U23 з бігу на 3000 метрів з перешкодами.
ПЕРЕМОГИ (11 очок)
Першу перемогу Україні на командному чемпіонаті Європи з бігу на 800 метрів принесла Ольга Ляхова. Вона найшвидше з усіх учасниць подолала дистанцію 800 метрів (2.03,09 хв). Як зазначила сама ж спортсменка після фінішу, на доріжці велася тактична боротьба. І додала: «Ця перемога дуже важлива для моєї команди».
ДРУГІ МІСЦЯ (10 очок)
Ольга Земляк упевнено лідирувала впродовж усієї дистанції 400 метрів і лише на фініші її зуміла випередити Лізанне де Вітте з Нідерландів. Час українки – 51,88 с.
ТРЕТІ МІСЦЯ (9 очок)
Продовжує радувати виступами на офіційних міжнародних турнірах Альона Шамотіна. До своїх юніорських і молодіжних нагород з метання молоту вона додала і третє місце на командному чемпіонаті Європи. Атлетка встановила особистий рекорд (70,02 м) і залишила позаду, зокрема, призера чемпіонату світу француженку Александру Таверньє.
Поборолася до кінця і все ж утрималася у першій трійці. Це про Олену Колесниченко і її фінал з бігу на 400 метрів з бар’єрами. Їх вона подолала за 55,51 с.
Жіноча естафетна команда 4х100 метрів у складі Олесі Повх, Христини Стуй, Яни Качур і Єлизавети Бризгіної виступала у першому фіналі і виграла його – 43,09 с. Проте у другому забігу дві команди показали вищий час. Польки пробігли за 43,07 с, а німкені перемогли з рекордом чемпіонатів (42,47 с). Наші дівчата треті.
ЧЕТВЕРТІ МІСЦЯ (8 очок)
Ще вісім очок збірній принесла Наталія Семенова. У секторі для метання диска вона посіла четверте місце з результатом 58,93 м.
У чоловічій естафеті 4х100 метрів Сергій Смелик пронісся по дистанції на заключному етапі і вирвав для нашої команди перемогу у забігу (39,07с), проте вже згодом стало відомо, що наших атлетів дискваліфікували через вихід з коридору при передачі естафетної палички. Та і це було не остаточне рішення. Вже після закінчення програми другого дня чемпіонату нашим хлопцям все ж повернули результат! Вони четверті. На перших трьох етапах за команду бігли Роман Кравцов, Еміль Ібрагімов і Володимир Супрун. Перемогли у цій дисципліні з рекордом чемпіонатів і найкращим результатом сезону у світі британці (38,08 с). Українська естафета за підсумками двох фіналів четверта.
ШОСТІ МІСЦЯ (6 очок)
Шосте місце і шість очок для команди принесла Наталія Стребкова з бігу на 3000 метрів з перешкодами. При цьому Наталія встановила молодіжний рекорд України – 9.44,57 хв.
Після травм на офіційні міжнародні турніри повернувся рекордсмен турніру Дмитро Дем’янюк. У секторі для стрибків у висоту він з другої спроби подолав 2,12 м, стільки ж витратив на 2,17, а після двох невдалих стрибків на 2,22 був змушений припинити змагання.
Нагадаємо, що згідно з правилами командних чемпіонатів Європи, стрибуни у висоту і з жердиною мають право лише на чотири невдалі спроби впродовж усього турніру. При цьому правило, коли після трьох невдач на одній висоті атлет припиняє змагання, залишається.
Шостою була й Ольга Саладуха з потрійного стрибка. Найкращою спробою у неї була перша – 13,62 м. Згідно з правилами командних чемпіонатів Європи, заключну, четверту спробу в усіх технічних видах, крім вертикальних стрибків, виконує лише перша четвірка за результатами перших трьох.
Юрій Кушнірук став шостим з метання списа і показав найкращий результат сезону (74,14 м). Переміг з рекордом чемпіонатів чех Якуб Вадлейх (87,95 м), а олімпійський чемпіон і лідер світового сезону, німець Томас Рьолер цього разу був третім (84,22 м).
СЬОМІ МІСЦЯ (5 очок)
Саме стільки приніс збірній України Віталій Бутрим з бігу на 400 метрів. Його час – 46,95 с.
Яна Гладійчук з результатом 4,20 м стала сьомою зі стрибків з жердиною.
Забіг на 3000 метрів серед жінок почався досить повільно. Вікторія Погорєльська вийшла вперед і дещо збільшила швидкість, але суперниці весь час дихали у спину українці. Втримати лідерство на заключному колі нашій спортсменці не вдалося. Проте Вікторія змогла пробігти дистанцію з найкращим результатом сезону – 9.06,02 хв.
З найкращим результатом сезону дистанцію 5000 метрів подолав і Єгор Жуков (14.15,26 хв), ставши сьомим.
ВОСЬМІ МІСЦЯ (4 очка)
Восьмим на дистанції 400 метрів з бар’єрами фінішував Данило Даниленко (51,03 с).
ДЕВ’ЯТІ МІСЦЯ (3 очка)
19,33 м у секторі для штовхання ядра показав Ігор Мусієнко і приніс збірній ще три пункти у скарбничку.
Тарас Неледва у секторі для стрибків у довжину у найкращій зі спроб приземлився на позначці 7,39 м і став дев’ятим.
Володимир Киц фінішував дев’ятим з бігу на 1500 метрів (3.55,90 хв).
ДЕСЯТІ МІСЦЯ (2 очка)
Ще у перший день змагань Володимир Супрун приніс українській команді два очка з бігу на 100 метрів. Нашому спринтеру вийти до вирішальної стадії змагань не вдалося, але за підсумком двох забігів він посів десяте місце.
24 червня також відбувся фінал з бігу на 100 метрів у жінок, проте він пройшов без українок. На жаль, Олеся Повх була дискваліфікована за фальстарт у першому колі змагань.