Медаль Едуарда Забуженка на старті третього дня чемпіонату Європи U20

350
Українські скороходи вже не перший рік входять до числа світових лідерів. Едуард Забуженко свій шлях на міжнародній арені почав ще кілька років тому. Брав участь і у Кубках Європи зі спортивної ходьби, і у юнацьких і юніорських чемпіонатах світу. Цього року потрапив до призової трійки у команді на Кубку Європи. А от індивідуальних медалей до старту в Гроссето ще не мав.

 
Свою першу індивідуальну медаль на офіційних міжнародних турнірах Забуженко виграв на чемпіонаті Європи U20 22 липня. Дистанцію 10000 метрів він пройшов за 44.22,16 хв, що забезпечило йому бронзову нагороду.
 
«Я не тренувався аж надто багато перед цими змаганнями. Почав сезон ще у березні. Це моя перша медаль на міжнародних змаганнях, а це значить, що це новий старт для мене і сім’ї», – розповів Едуард організаторам.
 
Тривалий час тримався у трійці і Віктор Шумік, але спочатку був змушений зайти на піт-лейн, а вже після фінішу (українець перетнув фінішну лінію четвертим) був дискваліфікований.
 
***
 
У фіналі вболіватимемо за жіночу естафетну команду 4х400 метрів. Українська четвірка у складі Ірини Марчак, Джойс Коби, Олени Радюк і Іванни Аврамчук показали найкращий час за підсумками першого кола – 3.36,78 хв.
 
Діана Довгопол (6,02 м) і Дар’я Константінова (5,70 м) не змогли подолати кваліфікацію зі стрибків у довжину, а Вадим Журба – з метання диска вагою 1,75 кг (50,79 м).
Фото ©Getty Images for IAAF