ФЛАУ ініціює програму реінтеграції тимчасово окупованих територій інструментами спорту

241
27 липня у Києві відбулося засідання Тимчасової Комісії Федерації легкої атлетики України з питань протидії організації неправомірних легкоатлетичних заходів і змагань та участі в них членів ФЛАУ.
 
Члени Комісії розглянули три пункти порядку денного. До Федерації легкої атлетики України звернулася Всеросійська Федерація легкої атлетики з проханням скоротити термін допуску представлення ВФЛА спортсменами-легкоатлетами Анжелікою Шевченко (800 м, 1500 м) та Георгієм Биковим (стрибки з жердиною), які набули російського громадянства. Враховуючи рекомендації НОК України щодо мораторію на надання подібних дозволів, Комісія прийняла рішення рекомендувати Раді ФЛАУ не задовольняти дане прохання. Остаточне рішення з цього питання буде прийняте у вересні у Вінниці на засіданні Ради Федерації легкої атлетики України.
 
Члени Комісії підвели проміжні результати роботи щодо недопущення засобами спорту легалізації Криму та частин Донецької та Луганської областей як територій, що не належать Україні. Було відзначено, що у виявленні несанкціонованих ФЛАУ виступів атлетів за кордоном було проведено великий обсяг роботи. З цього приводу відбулися неодноразові звернення до ІААФ, в тому числі з вимогою застосування санкцій до ВФЛА, яка, за переконанням членів Комісії, свідомо порушує Статут ІААФ. Було прийняте рішення роботу у цьому напрямку проводити ще більш інтенсивніше, діяти ще більш жорсткіше. Також члени Комісії рекомендували президенту ФЛАУ Ігорю Гоцулу під час чемпіонату світу у Лондоні провести окрему зустріч з президентом ІААФ Себом Кое для донесення позиції української сторони та координації зусиль щодо недопущення подібних порушень у майбутньому.
 
Також Тимчасова Комісія Федерації легкої атлетики України з питань протидії організації неправомірних легкоатлетичних заходів і змагань та участі в них членів ФЛАУ розглянула питання, щоб ФЛАУ виступила ініціатором державної програми реінтеграції тимчасово окупованих територій інструментами спорту. Мається на увазі створення спортсменам з окупованих територій умов для участі в чемпіонатах України та можливості їх потрапляння до збірних команд України. Наразі такі випадки є, але вони скоріш є виключенням з правил. Наразі мова йде про широкомасштабну програму, яка б базувалася в тому числі на досвіді ФЛАУ по такій реінтеграції. Ігор Гоцул вже провів консультації з цього приводу з Міністерством тимчасово окупованих територій, Адміністрацією Президента, Мінмолодьспорту і Національним інститутом стратегічних досліджень. За підсумками перемовин можна стверджувати, що шанси на реалізацію цієї ідеї є, але вона має бути належним чином оформлена. Тому офіс ФЛАУ та Голова Тимчасової Комісії Євген Пронін наразі детально допрацюють таку програму і її від імені Федерації легкої атлетики України буде направлено в Мінмолодьспорту. Також територіальним федераціям легкої атлетики АР Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей було рекомендовано надати бачення шляхів реалізації такого проекту і розпочати з цього приводу консультації зі спортсменами з окупованих територій. Окрім цього дану позицію ФЛАУ буде донесено до керівництва ІААФ під час зустрічі в Лондоні.
Попередня статтяДо уваги керівників ТФЛА! Подача кандидатів на нагороду ЕА «Жіноче лідерство»
Наступна статтяДо уваги керівників ТФЛА! Подача кандидатів на нагороди за заслуги перед Європейською Атлетикою