Аліна Шух: «У жодному разі не шкодую, що виступила на чемпіонаті світу» (ВІДЕО)

19
Українка Аліна Шух у свої 18 років дебютувала на чемпіонаті світу з легкої атлетики. Основним турніром для неї був юніорський чемпіонат Європи, який вона виграла. Проте Аліна і не думала здаватися в Лондоні.

 
Шух почала змагання з особистого рекорду з бігу на 100 метрів з бар’єрами. А за сумою всіх видів набрала 6078 очок і посіла 14-те місце. Позаду залишилася, зокрема, досвідчена і титулована француженка Антуанетт Нана Джіму Іда. Голландка Надін Броерсен зазнала пошкодження під час стрибків у висоту і не змогла завершити семиборство.
 
– Я в жодному разі не шкодую, що поїхала на чемпіонат світу. Це чудово, що я побувала серед цієї команди, цих дівчат. Цей стадіон – неймовірний. Він заповнений глядачами, я такого ще жодного разу не бачила. Вони так підтримують і своїх, і інших спортсменів. Це такий шум, але це чудово! Таке я раніше бачила лише на футболі, але бачу, що легка атлетика стає популярною і я щаслива.
 
Ви щаслива і стомлена одночасно. Було видно, як попри складний сезон ви викладалися до останнього. Давайте «пробіжимося» по всім видам, починаючи з особистого рекорду на дистанції 100 метрів з бар’єрами.
 
Так, почала з особистого рекорду, непогано виступила у секторах для стрибків у висоту і штовхання ядра, а от на дистанції 200 метрів щось не склалося. Не можу сказати, що саме. Потрібно розібрати все з тренером. Поки що можу лиш сказати, що для мене незвично виступати пізно. Тут зараз дев’ята година вечора, для нас – одинадцята. Я тут ще не була так довго, щоб повністю звикнути до зміни часу. Вдома я в цей час зазвичай сплю, це для мене режим. Тому, думаю, помилка була такою, що я не готувалася до цього режиму. Вдома потрібно було тренуватися пізніше ввечері і пізно лягати спати.
 
Обговоримо все з тренером. Але ж ми надто і не готувалися до цих змагань, вони вже після юніорського чемпіонату Європи. У цей час ми підтримували форму і не робили нічого особливого. Але надалі, якщо знатиму, що у мене пізні змагання, думаю, спеціально до цього готуватимуся.
 
Виступ на чемпіонаті світу для вас був новим досвідом. Новим досвідом був і виступ без тренера, чи не так?
 
Це досить незвично для мене. Я вперше виступала у змаганнях з багатоборства без тренера – і відразу на чемпіонаті світу серед дорослих. Але після такого досвіду, певно, все інше буде вже легко.
 
Ви зробили три багатоборства менше, ніж за півтора місяці і чотири за сезон. Яке у вас зараз самопочуття, чи вдалося уникнути травм і пошкоджень?
 
Є невеличкі травми, було досить складно стрибати у висоту і довжину, але вже все закінчилося і я ще тримаюся на ногах, а це вже добре. Попереду у мене відновлення. А на цих змаганнях я була без тренера, але у мене була підтримка всієї команди, масажиста, лікаря, мого менеджера. Вони мене так підтримували! Це щось неймовірне, ніби я у них була одна, а не вся команда! Я їм дуже вдячна за це. Тож психологічно тут було все добре. Думаю, зіграв роль мій емоційний фон. Це моє четверте семиборство за сезон,  емоції вже трішки не ті. Якщо виступати так довго, потрібно їх трішки поберегти.
 
Про зимовий сезон уже думали? Будете пропускати й відпочивати чи змагатися?
 
Ще не говорили про це. Але не думаю, що пропускатиму його. Я ще не в тому віці, щоб пропускати змагання й сезони. Тому буду готуватися. Але попереду у мене відпочинок.

 

 

 

Бельгійка Нафіссату Тіам до титулу олімпійської чемпіонки додала титул чемпіонки світу (6784 очка). Срібну медаль виграла німкеня Каролін Шефер (6696), а бронзову – Анук Феттер з Нідерландів (6636).