Владислав Малихін: «Результат хороший, але я засмучений, що не вийшов у фінал»

309
«Це мій дебютний чемпіонат світу, мені лише 19 років, але я все одно прагнув вийти у фінал. Насправді, я дуже старався», – зізнався після фінішу Владислав Малихін.

 
Цього року Малихін встановив юніорський рекорд України зі стрибків з жердиною і, хотілось вірити, що з кожним наступним турніром він злітатиме на ті ж 5,70 і вище. Але натомість Владиславу довелося лікуватися. Надрив м’язу задньої поверхні стегна змусив його відмовитися від участі у юніорській матчевій зустрічі у Луцьку, завчасно припинити змагання на чемпіонаті України. Травма не дала українцеві у достатній мірі підготуватися й до юніорського чемпіонату Європи та чемпіонату світу. Та навіть попри все це у Лондоні Владислав довів усім скептикам, що ті 5,70 метрів не були випадковістю.
 
У Лондоні він подолав 5,60 м і мав досить непогані стрибки на 5,70. Але з першої спроби пройти до фіналу Малихіну не вдалося. Відразу кілька атлетів зробили це з результатом 5,60 м, але вони на цій висоті використали менше спроб.
 
– 5,60 метрів – це хороший результат, і з ним добирали до фіналу. Але я дуже засмучений, що мене немає в числі фіналістів. Я подолав цю висоту з третього разу, а спробою б менше – і був би у фіналі. Мені дуже цього хотілося, і мені це ніби й вдавалося, були непогані спроби і на 5,70, але трішки не вистачило.
 
Якраз у другій спробі на 5,60 ви розбіглися, зупинилися, повернулися, все ж встигли її виконати і відносно непогано. Але що тоді сталося?
 
Я побіг, був зустрічний вітер, мене «задуло». Я вирішив спробувати встигнути зробити ще одну спробу – і встиг, але сили вже не ті, трішки задихався, швидкість була інша. Але спроба все ж була непогана. Але якби вона була вдалою, міг би бути у фіналі.
 
Я змінив жердину, і на 5,70 у мене були хороші куски, міг стрибнути, але стійки були далеко і мені трішки не вистачило швидкості, сили вже були не ті.
 
А що трапилося на висоті 5,30 метрів, які ви подолали лише з третьої спроби? Не встигли розстрибатися?
 
Засидівся, ще не відчув сектор. У мене часто буває так, що стартову висоту долаю з третьої спроби. Але мені головне почати, і потім уже йдуть хороші стрибки. Але тут не вистачило трішки. Було б спробою менше, зараз був би у фіналі і задоволений.
 
Визначений організаторами кваліфікаційний норматив (5,75 м) був вищим від вашого особистого рекорду. Ви налаштовувалися на змагання як на кваліфікацію чи як на фінал?
 
Я налаштовувався як на основні змагання. Але думав, що 5,60 вистачить для подолання кваліфікації. У мене вже з’явилася надія, що буду фіналістом, але довелося стрибати 5,70 – і я не зміг це зробити.
 
Але це ваш перший чемпіонат світу. І ви були в одному секторі з Рено Лавіллені, Рафаелем Хольцдеппе…
 
Перед висотою, як говорив Сергій Бубка, всі рівні. Я не дивлюся на суперників, стрибаю сам. Хоча вони сильні, безперечно. 5,70 стрибнули вісім людей, а решту добрали. Але я хотів, щоб і мене добрали, фінал чемпіонату світу все ж престижно. Але очевидно, що наступного разу. І тоді вже сподіватимуся на фінал і не лише на фінал.
 
Давайте трішки пройдемося по сезону: був рекорд, а потім мікротравма…
 
Це була не мікротравма. Я надірвав м’яз задньої поверхні стегна, ми пропустили цілий місяць, не могли виконувати необхідну роботу і мені не вистачило часу, щоб набігатися, щоб була швидкість для того, щоб пробивати бойові жердини. Я її взяв, але швидкості не вистачає, вона мене кидає, я не можу трішки пройти над планкою. Якби цей місяць не випав, все могло б бути інакше.
 
Як ви відчуваєте, який результат найближчим часом можете показати?
 
Дивлячись на стрибки на 5,70, думаю, 5,80 мені подолати зараз під силу. Трішки б сили і бойового настрою. Але я радий, що стрибнув 5,60, це хороша висота, майстер спорту міжнародного класу, але, як і говорив, незадоволений тим, що з цим результатом люди пройшли кваліфікацію, а я – ні.
 
Значить, наступне завдання – все брати з першої спроби.
 
Так. Будемо працювати над стабільністю, швидкістю. Від останньої усе залежить. Друга половина у мене є, техніка більш-менш. Тому, сподіваюсь, наступного разу все вдасться.
 
 

 
***
 
Малихін за підсумком кваліфікації став 17-м. До фіналу не вдалося вийти і багатьом більш титулованим і відомим спортсменам – Валентину Лавіллені і Кевіну Менальдно, Яну Кудлічці, Іллі Мудрову. Не зміг подолати кваліфікацію і грек Еммануіл Караліс.
Попередня статтяВікторія Хапіліна: «Намагалася добігти, але біль не дозволив цього зробити»
Наступна статтяАнастасія Бризгіна: «Ставила перед собою завдання поліпшити особистий рекорд»