Ігор Гоцул: «Гарантії від сумчан щодо подальшого розвитку спортивної інфраструктури отримано»

197
3-4 вересня президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул відвідав з робочим візитом Суми. Метою візиту було вирішення організаційних питань, пов’язаних з діяльністю Центру олімпійської підготовки, зокрема що стосується легкоатлетичної інфраструктури.
 
– Ми ще раз переконалися, що рішення відкрити ЦОП з легкої атлетики саме в Сумах було правильним, – розповідає Ігор Гоцул. – Адже вкотре побачили гарне ставлення і зацікавленість з боку влади та Сумського державного університету.
 
Нас дуже непокоїло питання реконструкції легкоатлетичного манежу СумДУ. Це на сьогодні найкраща зимова легкоатлетична споруда країни, але після 15 років експлуатації покриття достатньо серйозно зносилося і потребує оновлення. Під керівництвом фахівців ФЛАУ було розроблено концепцію його реконструкції, яка передбачає збереження наявної основи і нанесення додаткового шару покриття. Це надасть нам можливість отримати гідну якість, і при цьому достатньо серйозно зменшує витрати на оновлення у порівнянні з тим, якщо стелити повністю нове покриття.
 
За попередніми оцінками для виконання таких робіт потрібно 4,8 млн гривень. Після мого попереднього візиту мерія прийняла рішення про виділення 1,8 млн гривень, що дозволило розпочати роботи, пов’язані з проектуванням. Сьогодні під час перемовин з міським головою Олександром Лисенком та головою ОДА Миколою Клочком нам вдалося практично повністю вирішити це завдання. Обласна влада бере на себе зобов’язання виділити зі свого бюджету на ці цілі 1 млн гривень. Міська влада, відповідно, також взяла зобов’язання виділити ще 2 мільйони. Таким чином, до кінця року всі роботи з укладки покриття нанесення розмітки мають бути повністю виконані, і з 1 січня ми зможемо і запустити на цій споруді роботу ЦОП, і проводити змагання та навчально-тренувальні збори, які плануються по лініях Мінмолодьспорту та ФЛАУ.
 
 
Другим важливим інфраструктурним об’єктом, по якому ми вели перемовини, є сумський стадіон «Авангард». Приємно, що в нинішній приїзд ми побачили вже реальні результати – на стадіоні вже повним ходом йдуть роботи з його реконструкції. Практично вже підготовлено основу під футбольне поле, виконана половина робіт, пов’язаних з вкладанням основи під легкоатлетичне покриття. Кошти на реконструкцію частково виділені з міськбюджету, а частково, за сприяння ФЛАУ та обласної влади, з Державного Фонду регіонального розвитку. Ми розраховуємо, що реконструкцію цього спортивного об’єкта буде повністю завершено наступного року. Як і планувалося, це буде тренувальний стадіон. Він дозволить вирішити завдання проведення зборів в літній період як для спортсменів, які будуть залучені до тренувань в ЦОП, так і для місцевих атлетів. Адже ми неодноразово вже говорили, що Суми впродовж останнього десятиріччя впевнено увійшли в число лідерів української легкої атлетики. І дуже важливо, щоб місцеві спортсмени мали гарні умови для підготовки, щоб в регіоні зростала нова зміна.
 
Отож, наступного року ми розраховуємо на повноцінне введення в експлуатацію стадіону «Авангард». Більш того, розраховуємо, що розпочнеться проектування, і впродовж 2019 року здійснюватимуться роботи по зведенню поруч зі стадіоном невеликого тренувального легкоатлетичного манежу. Разом з мером, головою Сумської ОДА та ректором СумДУ Анатолієм Васильєвим у нас потім відбулася спільна прес-конференція, під час якої кожен в присутності журналістів підтвердив все те, що я зараз вам озвучив, і це є ще одним фактором гарантій.
 
 
Окрім питань, пов’язаних безпосередньо зі спортивною інфраструктурою, з керівництвом міста, області та СумДУ ми детально обговорили й інші деталі співробітництва щодо діяльності ЦОПу. Дуже важливий момент – взаємодія з Університетом. Цього року ми починаємо ще один пілот стосовно залучення нових структур у якості наших наукових партнерів. Передбачається, що Сумський державний університет буде активно залучений до наукового супроводження збірної України та роботи Центру. Для виконання пов’язаних з цим завдань ректор пообіцяв вже цього року створити Центр спортивної медицини на базі підрозділів СумДУ – медичного інституту та зокрема університетської клініки, які мають у своєму розпорядженні дуже гарне обладнання та висококваліфікованих фахівців.
 
На завершення візиту у мене відбулася зустріч з активами сумського відділення НОК України та ФЛА Сумської області. Ми підняли багато актуальних питань, пов’язаних з розвитком спорту. В тому числі обговорили майбутню зміну керівництва легкої атлетики Сумщини. ФЛАУ ні у якому разі не буде втручатися в діяльність обласної федерації, не вказуватиме, кого потрібно обрати на посаду президента під час звітно-виборчої конференції. Це – компетенція виключно наших сумських колег. Але я намагався довести – боротьба за крісло ні у якому разі не має перетворитися у боротьбу на знищення, боротьбу персоналій. Має бути боротьба ідей і спадковість. Нинішній президент ФЛА Сумської області Володимир Підлісний зробив багато корисного. І дуже важливо, щоб започаткований за нього «проривні» підхід, ідеї збереглися.