Роман Романенко та Вікторія Погорельська виграли крос БМФ

264
2 вересня в Білій Церкві вшосте відбулися Всеукраїнські змагання з кросу на призи Білоцерківської меблевої фабрики.
 
– Їх традиційно проводить власник БМФ Юрій Горобець, – розповідає головний тренер збірної України з видів витривалості Сергій Романчук. – Змагання проводяться в парку «Олександрія», на чудово облаштованій трасі. Високому організаційному рівню відповідав і склад учасників – зібрався практично весь склад національної збірної України, найкращі стаєри та представники бігу на середні дистанції країни.
 
У чоловіків перше місце посів Роман Романенко, який відірвався від суперників на 6-му кілометрі (чоловіки змагалися на дистанції 10200 м, жінки – 6100 м). Відзначу, що Роман спеціально для участі в цьому старті «спустився з гір». За інші два місця на п’єдесталі пошани до самого фінішу боролися Микола Нижник, Дмитро Лашин та Сергій Лебідь. У підсумку срібло дісталося Нижнику, бронза – Лашину.
 
Не менш цікавою була боротьба у жінок. Перше коло вела Анна Міщенко, яка повернулася у великий спорт після дворічної перерви. Але поті на останньому колі втекла Вікторія Погорельська, яка і перемогла з рекордом траси. Другою стала Юлія Шматенко, третьою – Міщенко.
 
Відзначу дуже солідний призовий фонд змагань – грошові винагороди отримали по вісім найкращих учасників у чоловіків та у жінок, в інших вікових категоріях – трійки призерів. Було залучено таймінгову систему, яку обслуговував Ігор Лукащук. Ми на фініш навіть суддів не залучали, не дублювали систему, і жодного збою не було.
 
Залишився невеликий гіркий осад від того, що близько 30 учасників, які пройшли попередню реєстрацію, не прибули на змагання. На цьому кросі не має стартового внеску, і через це атлети трошки несерйозно ставляться до участі. А організатори у підсумку понесли певні збитки, адже всім учасникам були проплачені чіпи, стартові номери, замовлені подарунки. Отож, на мій погляд, безкоштовна участь у змаганнях – це не завжди добре. Але й без цих неявок на кросі БМФ вдалося зібрати рекордну кількість учасників – 350. І це не може не радувати!
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням