Аліна Шух: «Вже відпочила й готова працювати далі»

331
Взимку 2017-го Аліна Шух встановила історичне досягнення, побивши 15-річний світовий юніорський рекорд у приміщенні з п’ятиборства Кароліни Клюфт. Зробила вона це двічі – спочатку у Запоріжжі, а потім і в Таллінні. Та оскільки український манеж не був сертифікованим, офіційним рекордом вважається результат, показаний саме в Естонії (4542 очка).

 
 
– Нагороди отримувати завжди приємно. Думаю, зі мною погодяться абсолютно всі, – каже Аліна Шух. – Щодо спогадів про рекорд… Пройшло вже півроку. Показані результати відразу забуваються: спортсмен в ейфорії буквально у перший день після змагань, а потім все. Він тренується далі, готується до нових змагань, знову з’являються думки щодо того, а як вдасться виступити наступного разу. Тому не можу сказати, що й досі пригадую той рекорд.
 
Але якщо все ж пригадувати, то спочатку я встановила світовий рекорд у Запоріжжі. Мене відразу попередили, що манеж не сертифікований і рекорд можуть не зафіксувати. Тому, як це у мене буває, довелося його повторювати. І я це зробила за тиждень у Таллінні. Але тоді емоції були не найвищими, я не до кінця розуміла, що відбувається, який рекорд. Рекорди встановлюються на дорослих змаганнях, саме до них потрібно прагнути. У юнацькому віці і взагалі фіксуються навіть не рекорди, а найвищі досягнення. Тобто свій вік є свій вік, це сходинки на шляху до дорослого спорту.
 
Коли ви їхали в Таллінн, знали, що в тому ж манежі один зі своїх світових рекордів встановив Ештон Ітон?
 
Так, звісно. Після змагань приємно було розуміти, що встановила рекорд там же, де й Ештон Ітон. До цього ж це було не більше, ніж просто знання цього факту. Мені дуже сподобався манеж у Таллінні, він дуже затишний і домашній. Якщо ви готові, то там можна зробити все, що завгодно. Хоча у Запоріжжі мені манеж теж подобався.
 
Щодо Таллінна, то я взагалі там часто буваю, адже мій менеджер, Айвар Каротамм, звідти. Люблю це місто, тож встановити рекорд там було вдвічі приємніше.
 
Встигли відновитися і відпочити після складного сезону?
 
Цілком! Після чемпіонату світу відпочила, відновилася як фізично, так і емоційно; вже готова працювати далі. Відпочивати потрібно до того моменту, коли вже хочеться на тренування, коли набридло лежати і хочеться вже бігти на тренування. У мене цей період настав.
 
Уже відомо, де будете провидити навчально-тренувальні збори?
 
З 11 вересня до 4 жовтня будемо на зборах у Чорноморську. Туди ми їдемо нашою групою з моєю мамою, Майєю Шух, яка і є нашим тренером. Ми звикли там готуватися, для підготовчого періоду нам підходить цей збір. А щодо подальших зборів нічого не можемо говорити, на даний момент у цьому питанні ще невизначеність.
Попередня статтяПеремога і п’ять призових місць українців на DecaNation-2017
Наступна статтяІгор Гелетій та Валерія Зіненко виграли INTERSPORT RUN UA 2017