Відбір на Європу за європейськими стандартами

209
21-22 жовтня у Сумах відбувся чемпіонат України з кросу, який був відбірковим до складу національної збірної, яка 10 грудня у Словаччині візьме участь в континентальній першості.
 
– Сумчани завжди радують якісною організацією, але дані змагання вони провели просто на найвищому рівні, – розповідає головний тренер збірної України з видів витривалості Сергій Романчук. – Трасу було прокладено в самому місті, в двох кілометрах від легкоатлетичного манежу і готелю, в якому проживали всі учасники. На березі річки, на узліссі, з розширеною зоною, добре проглядалася, палатки опалювалися, усіх бажаючих безкоштовно частували чаєм та кавою. Одним словом – все відповідало європейським стандартам. У Білій Церкві також завжди гарна організація, але рельєф траси там все-таки не такий, який на великих міжнародних стартах. А тут все було просто чудово.
 
Що стосується безпосередньо самих змагань, то в них взяло участь понад 400 атлетів. За їх підсумками ми відібрали команду на чемпіонат Європи – по 4 юніори, юніорки, чоловіків та чоловіків-молодь. Також 5 жінок в молодіжній віковій категорії (як і планували раніш, адже тут у нас дуже сильні атлетки). А от у жінок вирішили повезти в Шаморін лише одну учасницю – переможницю чемпіонату Вікторію Калюжну, бо інші сильні атлетки вирішили пропустити континентальну першість. Також повеземо по три атлетки та атлети на нову дисципліну – естафету.
 
Якщо зупинятися на індивідуальних результатах, то загалом на вершині фінішних протоколів опинилися всі ті, на кого ми й розраховували. Особливо хочу відзначити харків’янку Тамару Север’янову. Вона 2001 року народження, але вже виступала з юніорками, посіла на дистанції 4 км третє місце і потрапила до збірної. Також порадував у юніорів Владислав Коваленко з Черкащини, який був серед юніорів другим. Отож наразі подаємо склад команди на затвердження Виконкомом.