Надихаюча Європейська бігова бізнес конференція

295
27-28 жовтня Франкфурт приймав European Running Business Conference.

 
Від ФЛАУ на конференцію була делегована Ірина Ліщинська. Україну також представляли Іван Качківський і Дмитро Черніцький.
 
На конференції представники сорока країн говорили про те, як можна змінити і покращити бігові заходи у Європі. Програма конференції була орієнтована на програму ЕА «Біг для всіх» і залучення атлетів, які не входять до елітної групи. Говорилося про те, що бізнес пробігів по шосе та легкої атлетики загалом – це бізнес, побудований на відносинах з людьми. І щоб залишатись у ньому, необхідно постійно розвиватися й впроваджувати інновації, створювати спільноту сильних фахівців. Обговорювали й питання бігових спільнот, використання соціальних медіа, мобільних платформ, роботу зі спонсорами.
 
У перший день спікерами, зокрема, виступили президент організації RunCzech Карло Капальбо і виконавчий директор Running USA Річ Гаршбаргер. Капальбо презентував дані, які показали зміни у кількості марафонців в Європі і які визначили бігові й організаційні можливості на коротших дистанціях, особливо на 10 км і півмарафоні. Він також поділився з учасниками конференції своїм досвідом з організації пробігів. Гаршбаргер і Гай Горн говорили про поточну ситуацію і можливості на майбутнє на ринках Азії і Північної Америки і про те, як вони можуть вплинути на Європу.
 
ASICS презентувала програму Front Runner, до участі в якій планує залучити до 10 мільйонів учасників до 2020 року.
 
Не менш цікавою була і розповідь про Афінський марафон. Особливістю заходів Run Greece є те, що всі вони належать ФЛА Греції. Починаючи з 2006 року, кількість його учасників зросла від 5000 учасників до 50000. І це при тому, що в країні була криза, бюджет федерації був урізаний на 80 відсотків, але за рахунок марафону вони отримали додаткове фінансування. Головними факторами цього були формування унікальної пропозиції оригінального марафону, радикальне покращення якості організації, залучення місцевого бізнесу, міжнародне співробітництво (з ІААФ, ЕА тощо), незалежний і самостійно фінансований захід, соціальна солідарність і зростаюча спільнота бігунів по всій Греції.
 
Run Greece зробили фокус на системну роботу впродовж усього року й формування бігової культури. На сьогодні пробіги  проводяться по всій Греції. За рахунок весняних і осінніх марафонів вдалося розширити туристичний сезон. У результаті цієї роботи, у заходах 2016 року взяли участь 215000 бігунів.
 
Другий день конференції почався з презентації Mainova Frankfurt Marathon, який відбувався саме тими вихідними. Він є одним з найшвидших у світі, а ще відрізняється від інших тим, що учасники фінішують у приміщенні. Мова йшла й про аналітику та цифрові технології і медіа. Питанням роботи з соціальними мережами і медіа, інноваціям і роботі зі спонсорами того дня був присвячений ще не один виступ.
 
Про організацію своїх пробігів розповіли і керівники Golazo, Лондонського і Токійського марафонів, півмарафону у Валенсії й AIMS. Говорили, зокрема, про Лондонський марафон як медійний проект, роботу зі спонсорами та лотереї реєстрації учасників на Токійському марафоні.
 
Йшла мова і про стратегію «Спорт для всіх». Основною темою, зокрема, стало обговорення співпраці між національними й міжнародними федераціями. А завершилася конференція панельною дискусією за участю виконавчого директора Golazo Боба Вербіка, президента AIMS Пако Борао, віце-президента ЕА Жана Грасіа, а також Карло Капальбо і Трейсі Сандлана.
За матеріалами ЕА, ФЛА Вінницької області (Іван Качківський)
Фото з особистої сторінки Ірини Ліщинської у Facebook
Попередня статтяЗапорізький півмарафон збере 1500 учасників з усієї країни
Наступна статтяВ Одесі урочисто відкрили відреконструйований стадіон «Динамо»