Запорізький півмарафон збере 1500 учасників з усієї країни

242
5 листопада у Запоріжжі відбудеться перший масовий півмарафон – Zaporizhstal Half Marathon 2017.
 
У біговому заході візьмуть участь близько 1500 учасників, серед яких будуть як професійні атлети, так і любителі з різних міст України. Про це організатор події, генеральний менеджер компанії Run Ukraine Дмитро Черніцький, повідомив під час прес-конференції:
 
– Вже 8 років ми проводимо масові бігові заходи в різних містах України. Київ, Дніпро, Одеса, Львів – до списку «бігових» міст цього року долучилось Запоріжжя. Впевнений, захід стане традицією міста. Наша мета – популяризувати цінності здорового способу життя. Вони близькі кожному з нас. Окрім того, такі заходи розвивають спортивний туризм, адже ми запрошуємо учасників з різних міст України та інших країн. У містах, де проходять півмарафони не перший рік, кількість іноземців досягає відмітки 20-30% . У 2016 році ми ініціювали створення бігової Ліги. Цього року вона відбулась вдруге та об’єднала 5 стартів в 4 містах України. У 2018 році ми плануємо розпочати лігу саме з Запорізького півмарафону. Це буде нова сторінка бігової історії України.
 
Zaporizhstal Half Marathon 2017 відбудеться за ініціативи ПАТ «Запоріжсталь» та під патронатом міської ради Запоріжжя. В рамках заходу відбудуться індивідуальні старти на дистанціях 2 км, 5 км, 10 км та 21,0975 км. 5 листопада 220 бігунів візьмуть участь у благодійному забігу на 2 км, що присвячений збору коштів для 8-річної дівчинки Лізи з синдромом ДЦП. 50% реєстраційного внеску від учасників цієї дистанції будуть направлені на придбання речей першої необхідності для Лізи. Реєстрація на благодійний забіг, 5 та 10 км вже завершена. Взяти участь у біговій події зможуть і маленькі спортсмени міста. Спеціально для них будуть організовані дитячі старти на 500 м і 1000 м. Для тих, хто цінує активне сімейне дозвілля, організатори пропонують забіг Family Run 2 km, участь у якому доступна для кожної родини.
 
Маршрут головної дистанції, 21,0975 км, пролягатиме вздовж знакових місць Запоріжжя та включатиме три мости, що поєднують «зелені» зони міста з сучасними промисловими районами. Для учасників з інших міст це чудовий шанс познайомитися із Запоріжжям, його мальовничими куточками, відкрити для себе легендарну Хортицю та індустріальну ГЕС. Тим часом, місцеві атлети зможуть оцінити місто з нової сторони, відчути його атмосферу у ритмі бігу.
 
Окрім незабутніх емоцій та задоволення від мальовничого маршруту, фінішери головної дистанції (21, 0975 км) отримають призи та унікальну пам’ятну медаль із зображенням Хортиці. Учасники із Запоріжжя поборються за звання лідера Кубка міста (City Cup). Визначатимуть переможця серед чоловіків та жінок на дистанції 21,0975 км. Це шанс заявити про себе та свій спортивний хист.
 
Призовий фонд змагання складає 30 000 гривень. Нагороджувати будуть переможців та призерів з 1 по 5 місця на дистанції 21, 0975 км. Лідери серед чоловіків та жінок отримають по 5 000 гривень кожний.