Територіальні ФЛА: підсумки 2017-го року та плани на 2018-й (частина 1)

280
Наприкінці минулого року прес-служба ФЛАУ звернулася до керівників територіальних федерацій легкої атлетики з проханням поділитися головними планами своїх осередків на 2018 рік, а також розповісти про найвизначніші здобутки 2017 року.
 
До вашої уваги – перша частина матеріалу. Після назви ТФЛА в дужках зазначено, хто саме з керівництва федерацій надавав відповіді. Відразу зауважимо, аби матеріал не вийшов занадто розлогим, ми просили надати нам інформацію тезово. Ті керівники ФЛА, які ще не встигли надіслати свої матеріали, ще можуть це зробити. Вони приймаються на електронну пошту odanylenko@flau.org.ua.
 
ФЛА Івано-Франківської області (президент Віталій Матешко)
 
Федерація легкої атлетики Івано-Франківської області найголовнішим своїм досягненням у 2017 році вважає проведення 43 масових легкоатлетичних змагань серед дітей-початківців за програмою ІААФ «Дитяча легка атлетика», які відбулися окрім обласного центру ще й в районах області, сільських школах, дошкільних навчальних закладах, а також в місцях масового відпочинку населення (парки, сквери, мікрорайони міст).
 
У 2018 році головним пріоритетом бачимо завершення робіт по введенню в експлуатацію реконструйованого стадіону Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, його сертифікація, а також завершення благоустрою бігової доріжки з синтетичним покриттям на міському озері в Івано-Франківську протяжністю 3000 метрів.
 
ФЛА Вінницької області (президент Олена Бех)
 
Для Федерації легкої атлетики Вінницької області 2017-ий був успішним роком. Рекордна за останній час кількість спортсменів взяла участь у національних змаганнях. Також наші атлети – серед переможців та призерів престижних міжнародних змагань. За підсумками року Федерація визначила найкращих спортсменів області в номінаціях дорослі, молодь, юніори, юнаки (нагородження відбудеться у січні).
 
Дбає про спортивну молодь місцева влада – семеро легкоатлетів Вінниччини 2017 року отримали стипендії.
 
У 2017 році у Вінниці відбулася низка національних незмагальних легкоатлетичних заходів: семінар з електронного офісу ФЛАУ, засідання Комісії змагань ФЛАУ, засідання Ради ФЛАУ, семінар статистиків України, семінар для суддів І категорії.
 
Маємо також інші успіхи. Зокрема, шість загально-освітніх шкіл тепер мають стадіони з синтетичним покриттям, де тренери-викладачі отримали можливість проведення навчально-тренувальних занять. Проведено заходи з сертифікації легкоатлетичного стадіону МДЮСШ-1 за рахунок коштів місцевого бюджету.
 
У 2018 році сподіваємось яскраво провести Всеукраїнські змагання з півмарафону «Вінниця біжить», командний чемпіонат України з бігу на 10000 м, матчеву зустріч міст України, Кубок Вінниці з бар’єрного бігу, чемпіонат України з 48-годинного бігу, всеукраїнські змагання зі спортивної ходьби на 5000 м (чоловіки).
 
Активно триває робота з пошуку спонсорів. Шукаємо різні варіанти, щоб придбати комплект дитячої легкої атлетики ІААФ.
 
ФЛА Дніпропетровської обл. (президент Марина Філатова)
 
У 2017 році Федераціям легкої атлетики Дніпропетровської області та м. Дніпро вдалося значно підвищити свій імідж, провести низку вдалих заходів зі створення та просунення власного бренду. ФЛАД вдалося залучити 1,5 млн. грн спонсорських коштів, які були направлені, зокрема, на проведення змагань на новому якісному рівні, підтримку спортсменів та тренерів (фінансове заохочення, екіпірування).
 
Серед змагань, які нам вдалося провести на високому рівні, передусім відзначимо турнір «Олімпійське сузір’я Придніпров’я», командний чемпіонат України серед юнаків, чемпіонат України з марафону, а особливо – реалізацію проекту «Дитяча легка атлетика ІААФ у школах». Останній охопив понад 4000 школярів з усіх районів м. Дніпро.
 
Завдяки взаємодії з місцевою владою було реконструйовано стадіон «Олімпійські резерви», розпочалася реконструкція стадіону «ВРЗ» (за проектом – стадіон 2-ї категорії), було розроблено проект реконструкції стадіону «Авангард» (Придніпровськ).
 
На 2018 рік на стипендії з міського бюджету ФЛА Дніпропетровщини подала дев’ять осіб, особливо активну підтримку матимуть атлети Альона Шамотіна, Ганна Рижикова, Ярослава Магучих та Михайло Кохан. Також наша ТФЛА викаже підтримку чемпіонату області з бігу на шосе (Жовті Води), змагань зі стрибків у висоту під музику (Синельниково), обласні змагання на призи Володимира Воловика (Нікополь). Загалом в нашому календарі на 2018 рік – 2 чемпіонати України, 24 обласних та 21 міських змагань.
 
ФЛА Запорізької обл. (віце-президент Володимир Самоленко)
 
Минулого року нам вдалося вдало провести командний чемпіонат України у приміщенні, командний чемпіонат України з багатоборств у приміщенні, чемпіонат України серед юнаків, всеукраїнські змагання «Козацька Хортиця». Наші найамбітніші плани на 2018 рік пов’язані з реконструйованим у Мелітополі стадіоном «Спартак», який ми плануємо якомога активно задіяти для проведення змагань різного рівня.
 
ФЛА Тернопільської обл. (президент Валерій Єднак)
 
Минулий рік у роботі Федерації легкої атлетики Тернопільської області був позначений низкою досягнень спортсменів та тренерів. Особливо пишаємося досягненнями Наталії Стребкової, яка виконала норматив МСМК, виборола срібло молодіжного чемпіонату Європи та встановила молодіжний рекорд України з бігу на 3000 м з/п.
 
У 2017 році представники федерації були залучені до проведення першого Тернопільського півмарафону «Ternopillake». Вперше було забезпечено призовий фонд та виготовити пам’ятні тематичні сувеніри для традиційного пробігу «Тернопільська Озеряна».
 
Ми провели вже другий міський фестиваль за програмою «Дитяча легка атлетика ІААФ», в якому взяло участь понад 200 учнів з 21 школи Тернополя. Зрушилось питання щодо реконструкції бігових доріжок на міському стадіоні (виготовлено проектно-кошторисну документацію). Вийшов з друку довідник рекордів області з легкої атлетики в усіх вікових категоріях (автор – Олександр Степанюк). Проведено підсумкове засідання федерації, де нагороджено пам’ятними призами та грошовими преміями найкращих спортсменів, тренерів та партнерів федерації.
 
2018 року ФЛА Тернопільської області планує продовжити активно розвивати проект «Дитяча легка атлетика ІААФ», зокрема провести західноукраїнську лігу та ІІІ міський фестиваль за цією програмою. Також у наших планах – проведення методичного семінару для тренерів області з проблем планування тренувального процесу юних легкоатлетів, активне долучення до організації та проведення масових пробігів, продовження роботи щодо реконструкції бігових доріжок на міському стадіоні.