Юлія Левченко встановила новий молодіжний рекорд України!

234
Фото Павла Маменка /// 
9-10 січня у Києві в манежі КМШВСМ відбулися традиційні змагання з легкої атлетики «Різдвяні старти». Вони ознаменувалися низкою високих результатів, найвидатніший з яких – новий молодіжний рекорд України у приміщенні зі стрибків у висоту.
 
Його автором стала тріумфаторка минулого сезону киянка Юлія Левченко. Основні суперниці срібної призерки чемпіонату світу-2017 – киянка Ірина Геращенко та Юлія Чумаченко з Миколаєва – залишили Левченко у секторі на одинці з планкою вже після позначки 1.92. Геращенко стала на цих змаганнях другою (1.89), а Чумаченко – третьою (1.86). А от Юлія Левченко продовжила штурмувати висоти, і з третьої спроби їй підкорилися 1.97. Це на один сантиметр краще за попередній молодіжний рекорд України для приміщень, який ще 24 роки тому встановила Ірина Михальченко.
 
Ця знаменна подія відбулася у другий день змагань. А на передодні, під час церемонії відкриття «Різдвяних стартів», Левченко також опинилася у центрі уваги. Вона отримала нагороду за перемогу у номінації «Світове визнання» премії «Спортивне сузір’я-2017». Також під час цих урочистостей було відзначено ще трьох легкоатлетичних фахівців. За поданням ФЛАУ за вагомий особистий внесок у розвиток легкої атлетики і розбудову фізичної культури та спорту в України президент ФЛА м. Києва Віктор Грінюк отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України, а директор КМШВСМ Євген Резанов та директор КСДЮШОР №16 Галина Кравцова – Подяки Мінмолодьспорту.
 
Разом з Юлією Левченко підтвердила свій норматив на чемпіонат світу-2018 у приміщенні, зароблений ще минулого року, бар’єристка Анна Плотіцина. Представниця Київщини у забігу подолала 60 м з/б за 8,14, а фінал виграла з результатом 8,08!
 
 
Гарними результатами порадувала у ці дні ще низка атлетів. Владислав Малихін з Київської області впевнено здобув перемогу у стрибках з жердиною – 5.60. У стрибках у довжину Сергій Крук з Тернопільської області у гострій боротьбі обійшов луганчанина Тараса Неледву та Владислава Мазура з Житомирщини (7.56 – 7.50 – 7.46). У жінок у цій дисципліні тріумфували атлетки, для яких стрибки у довжину не є основним видом. Першою стала уславлена майстриня потрійного стрибка Ольга Саладуха з Донецької області (6.19), другою – світова рекордсменка з юніорського п’ятиборства броварчанка Аліна Шух (5.99). Обидві спортсменки на цих змаганнях «пристрілювалися» до виступу у своїх пріоритетних дисциплін. Додамо, що Аліна, окрім довжини, на «Різдвяних стартах» змагалася ще у декількох видах – 60 м з/б (9,01 в забігу, 9,07 у фіналі – 8 місце), 60 м (8,26 у забігу) та потрійному стрибку (12.70 – 4 місце).
 
 
На 60-метрівці доволі несподівано перемогу здобув Олександр Соколов з Миколаївської області, який у фіналі на 5 сотих випередив досвідченого Сергія Смелика – 6,77 проти 6,82. У жінок поза конкуренцією тут була киянка Христина Стуй – 7,38. Другою тут стала Анна Плотіцина – 7,51. На дистанції 400 м дніпрянка Анна Рижикова виграла заочну суперечку (адже стартували дівчата у різних забігах) у киянки Тетяни Мельник – 54,34 проти 54,82.