Висока висотна конкуренція

230
Другий день чемпіонату України з легкої атлетики у приміщенні подарував глядачам декілька інтригуючих протистоянь.
 
В першу чергу мова йде про стрибки у висоту серед жінок. У цьому фіналі була лідер – срібна призерка чемпіонату світу-2017 киянка Юлія Левченко. Але рівень ще низки атлеток давав їм гарну можливість посперечатися з Юлією за золото. В першу чергу мова йде про киянку Ірину Геращенко, харків’янку Катерину Табашник та Юлію Чумаченко з Миколаєва. Маємо ще одну сильну вітчизняну висотницю, Оксану Окунєву, яка, як і Юлія, має норматив на чемпіонат світу у приміщенні. Але, на жаль, вона нещодавно перехворіла, через що увесь зимовий сезон полетів шкереберть – Оксана пропускала і національну першість, не поїде і до Бірмінгема.
 
Уся четвірка ТОП-висотниць впевнено впоралася зі стартовими висотами, і перших втрат зазнала на позначці 1.93. Її не зуміли подолати Геращенко та Табашник, і завершили змагання з результатом 1 м 91 см (бронза, за спробами, дісталася Ірині). Чумаченко взяла 1.93 з другої спроби, Левченко – з першої. А от метр 95 підкорилися лише киянці. Після цього Левченко намагалася показати свій найкращий результат в сезоні – 1.98. Проте, планка на цій висоті не встояла.
 
Цікавими вийшли також змагання і у чоловічій висоті. Тут поза конкуренцією був Андрій Проценко з Херсонщини. 2.29, а після цього дві спроби, на жаль, не вдалі, на 2.32. Срібло та бронзу виграли представники бердичівської школи висотників – Віктор Лонський (2.23) та Юрій Кримаренко, який наразі представляє столицю (2.20). До Бердичева поїде ще одне срібло чемпіонату України – його у стрибках у довжину виборов Владислав Мазур (який, як і Віктор Лонський, тренується у Ігоря Лонського) – 7.83. Золото у цій дисципліні дісталося тріумфатору тогорічного чемпіонату Європи Сергію Никифорову з Київщини (7.96).
 
У жіночій довжині Марині Бех з Хмельниччини та киянці Крістіні Гришутіній зовсім трохи не вистачило до нормативу на чемпіонат світу, який складає 6 м 76 см. Марина стала першою – 6.67, а Крістіна поступилася їй усього трьома сантиметрами.
 
Прагнула побити національний рекорд для приміщень у стрибках з жердиною (4.63) харків’янка Марина Килипко. Проте все-таки перемогу святкувала з результатом 4.50.
 
У бігу на 800 метрів впевнено виглядала Ольга Ляхова з Полтавщини – 2.03,48. У чоловіків на цій дистанції у красивій боротьбі з Олегом Миронцем (Чернівецька обл.) на останніх метрах перемогу виборов волинянин Євген Гуцол (1.49,40 проти 1.49,52). Так само на фініші визначилася доля золотих нагород у фіналах з бігу на 400 метрів. Вони дісталися Віталію Бутриму з Сумщини (47,25) та киянці Тетяні Мельник (53,75).
 
Завершався другий день чемпіонату України фіналами з бігу на 60 метрів з бар’єрами. Тут – без несподіванок. Перемоги святкували киянин Артем Шаматрин (7.84) та Анна Плотіцина (Київська обл.), яка вже вкотре цієї зими підтвердила норматив на чемпіонат світу – 8.16.
 
Чемпіонат України у Сумах завершиться 11 лютого. В цей день буде розіграно 8 комплектів нагород – в естафетах 4х400 м, у потрійному стрибку, бігу на 1500 м та 3000 м з перешкодами у чоловіків та жінок.