Сенсаційний спринт, або Герої першого дня чемпіонату України

249
У Сумах розпочався головний старт національного зимового легкоатлетичного сезону – чемпіонат України у приміщенні.
 
9 лютого, в перший день змагань, було розіграно п’ять комплектів нагород. Найгучніша сенсація – у змаганнях чоловіків з бігу на 60 метрів перемогу святкував 20-річний Олександр Соколов з Миколаївської області. Він переміг з найкращим часом сезону серед українців – 6,70, на дві соті секунди випередивши знаного лідера вітчизняного спринту Сергія Смелика (Донецька обл.).
 
У жінок на цій дистанції обійшлося без несподіванок. Киянка Христина Стуй була на голову вищою за суперниць і без проблем перемогла з результатом 7,33. У стрибках з жердиною золоту нагороду здобув Владислав Малихін з Київщини – 5.50. На жаль, усі три спроби штурму висоти 5.63 для володаря юніорського рекорду України завершилися невдало.
 
Дуже цікава боротьба точилася у секторі для штовхання ядра серед чоловіків. Вона розгорнулася між Віктором Самолюком з Київської області та сумчанином Ігорем Мусієнком. Її виграв Самолюк, але обидва атлети заслуговують на схвальні відгуки. 19.19 проти 19.04 – на таких позначках володар титулу чемпіона України не визначався вже давненько.
 
У жіночому багатоборстві очікувалося, що боротьба за нагороди точитиметься між броварчанкою Аліною Шух та гостею з Білорусі, срібною призеркою чемпіонату Європи-2013 у приміщенні Яною Максимовою. Проте Максимова після двох дисциплін припинила боротьбу, а конкуренцію Шух, причому доволі гідну, склала дніпрянка Рімма Гордієнко. Лише в останньому виді – бігу на 800 метрів – Аліна її обійшла і завершила чемпіонат з результатом 4472 очки (проти 4323). Це наразі 4-й результат сезону у світі. Враховуючи те, що кінцевий термін виконання умов відбору ІААФ на чемпіонат світу у приміщенні для багатоборців спливає найближчого понеділка (а, згідно з їхніми умовами, до Бірмінгема будуть запрошені багатоборці, які увійдуть до першої п’ятірки світового ТОП-листа), шанси виступу Аліни на головному старт зимового сезону значно виросли.
 
Також в перший день чемпіонату України відбулася низка кваліфікаційних стартів. В першу чергу відзначимо два. У суботу обіцяє стати дуже цікавим фінал з бігу на 400 метрів у жінок. Норматив на чемпіонат світу тут складає 53,15, і переможниці кваліфікаційних забігів показали дуже близький до нього час: Анастасія Бризгіна (Запорізька обл.) – 53,97, Анна Рижикова (Дніпропетровська обл.) – 54,32, Тетяна Мельник (Київ) – 53,66. Зазначимо, що Анастасія Бризгіна виграла «сімейну» суперечку у своєї старшої сестри Єлізавети (її час – 55,25), тим самим не пропустивши бронзову призерку Олімпійських ігор-2012 до фіналу.
 
Ну і, звісно, спостерігатимемо за фіналом висотниць. Тут конкуренція також буде ОГО-ГО!!!  Юлія Левченко, Ірина Геращенко, Юлія Чумаченко, Лілія Клінцова, Катерина Табашник – передбачити трійку призерок взагалі і переможницю зокрема дуже і дуже складно. Але багато хто з вас спробував це зробити, і 10 грудня ми взнаємо імена і найкращої висотниці країни, і найкращого легкоатлетичного прогнозиста!
Попередня статтяНагороди для найкращих
Наступна статтяВисока висотна конкуренція