Валерій Виноградов поділився досвідом з тренерами та медичними легкоатлетичними фахівцями

15
Федерація легкої атлетики України продовжує курс на підвищення кваліфікації вітчизняних тренерів та фахівців з легкої атлетики.
 
У Сумах в переддень чемпіонату України у приміщенні, 8 лютого, для провідних тренерів збірної команди України з легкої атлетики було організовано науково-практичний семінар, присвячений медичним та методичним аспектам передзмагальної та передстартової підготовки кваліфікованих легкоатлетів, за участю Валерія Виноградова.
 
Валерій Виноградов є доктором наук з фізичного виховання і спорту, професором кафедри спорту та фітнесу Київського університету Б. Грінченка, Заслуженим працівником фізичної культури і спорту України, Заслуженим тренером України, має державні та громадські почесні відзнаки та нагороди. Однак, на відміну від більшості лекторів та викладачів вищих навчальних закладів, має величезний практичний досвід у супроводі підготовки збірних команд з легкої атлетики та представників інших видів спорту до виступів на найпрестижніших змаганнях та здобуття медалей вищого гатунку. За роки власної практики брав участь в підготовці спортсменів до виступів на шести Олімпійських іграх та 21 чемпіонаті світу, чемпіонатах Європи та інших великих офіційних міжнародних змаганнях.
 
Валерій Євгенович приділив велику увагу огляду сучасних методів відновлення легкоатлетів, принципам оптимального співвідношення навантажень та відновлювальних заходів, прийомам мобілізації організму спортсменів в останні дні та години до головного старту. А ще із задоволенням надав відповіді на питання слухачів. В цілому абсолютна більшість тренерів вже під час семінару та одразу після його закінчення наголошувала на тому, що такі зустрічі для них є дуже корисними і повинні мати постійний характер на протязі всього року.
 
Зазначимо, що днем раніш Валерій Виноградов провів теоретичний та практичний семінар з цієї ж теми для масажистів збірної команди та Центрів олімпійської підготовки з легкої атлетики, Центру спортивної медицини СумДУ, який тривав загалом понад 5 годин.
 
По завершенні заходу керівний тренерський склад збірної та Валерій Євгенович домовились, що спільна робота у даному напрямку, однозначно, буде продовжена, а подібні заходи для тренерів та майстер-класи для медичних фахівців за його участю матимуть системний характер і проводитимуться декілька разів на рік.