Роз’яснення ФЛАУ щодо неучасті Євгена Гуцола в чемпіонаті світу у приміщенні

259
Федерація легкої атлетики України змушена повідомити, що через проблеми з отриманням візи, член збірної команди України з легкої атлетики Євген Гуцол (естафета 4х400 м) не зможе взяти участь в чемпіонаті світу у приміщенні, який цими днями проходить в Бірмінгемі (Велика Британія).
 
Не секрет, що британська віза – одна з найважчих в отриманні. ФЛАУ не вперше стикається з проблемами при її оформленні. Щодо отримання британської візи українцями, учасниками чемпіонату світу-2018 у приміщенні, процедура була наступною. Стандартна британська віза робиться впродовж 15 робочих днів. У зв’язку з цим атлети, які виконали нормативи ІААФ для участі в чемпіонаті світу у приміщенні до 5 лютого, подавалися на візу за звичайною процедурою. Ті, хто виконав нормативи після 5 лютого – за терміновою (прискорена віза – це плюс 217 євро вартості до 105 євро консульського збору). Термін розгляду клопотань на отримання візи за прискореною процедурою – від 5 робочих днів. Скільки це «від» – рішення приймає виключно візовий офіцер, який знаходиться у Варшаві (в Україні британські візи не ставлять).
 
Коли стало відомо про проблеми з отриманням візи Євгеном Гуцолом, Федерація легкої атлетики України почала відразу шукати шляхи їх вирішення. Задля допомоги у форсуванні процедури були задіяні Міністерство молоді та спорту України, посольство України в Польщі, оргкомітет чемпіонату світу у Бірмінгемі, Федерація легкої атлетки Великої Британії, британська візова міграційна служба. На жаль, усі наші зусилля виявилися марними. Як з’ясувалося, за процедурою, на візового офіцера не має вплив навіть посол Великої Британії. За неофіційною інформацією, яку має у своєму розпорядженні ФЛАУ, проблеми з отриманням британської візи Євгеном Гуцолом виникли через різну транслітерацію імені та прізвища у різних закордонних паспортах, що у свою чергу відібрало час на більш ретельну перевірку працівниками консульства Великої Британії у Польщі його особи.
Попередня статтяБірмінгем-2018, день 2: розклад виступів українців і трансляції вечірньої програми
Наступна статтяБірмінгем-2018: дебютна сімка Шух і рекорд Рижикової