Заява ФЛАУ щодо екіпіровки національних збірних команд України з легкої атлетики

19
Останнім часом низка засобів масової інформації розповсюдила інформацію, що збірна України з легкої атлетики, виступаючи в місті Бірмінгем (Велика Британія) на чемпіонаті світу у приміщенні, була вдягнена в спортивну форму без позначення символіки України, а також прирівнювала наших атлетів до окремих російських спортсменів, які виступали під статусом ANA (Authorised Neutral Athletes).
 
По-перше, на чемпіонаті світу, який проходив 1-4 березня 2018 року у Бірмінгемі (Велика Британія), атлети національної збірної України виступали під державним прапором України, презентувалися під час усіх заходів як атлети України. Тому вважаємо щонайменше некоректним порівнювати наших легкоатлетів з представниками ANA.
 
По-друге, ФЛАУ в рамках своїх обов’язків щодо виконання правил регламенту ІААФ у частині представлення збірних команд на легкоатлетичних змаганнях протягом багатьох років забезпечувала спортсменів збірної екіпіруванням компанії NIKE. По завершенню термінів дії контракту з компанією NIKE, ФЛАУ восени минулого року, а саме 27 листопада, підписала Меморандум про наміри та взаєморозуміння з корпорацією ASICSщодо співпраці по забезпеченню спортсменів національної збірної в частинах екіпірування, комплектації, постачання, розробки дизайну з урахуванням національної символіки.
 
Враховуючи, що це потребує часу, ФЛАУ звернулася до Міністерства молоді та спорту з проханням провести закупівлю спортивного екіпірування для національних збірних, на що Мінмолодьспорту надало відповідні розпорядження Державній Установі «Укрспортзабезпечення». В свою чергу «Укрспортзабезпечення», яке опікується забезпеченням національних збірних з усіх видів спорту, провела закупівлю екіпірування для легкої атлетики та надала його в користування національній збірній для участі в офіційних міжнародних змаганнях (див. фото).
 
 
Федерація вважає, що виступ в такій формі на змаганнях рівня чемпіонату світу є неприпустимим. І тому ФЛАУ звернулася у терміновому порядку до корпорації ASICS з проханням надати спортивну форму для атлетів збірної команди України для виступу на чемпіонаті світу у Бірмінгемі. Корпорація ASICS, враховуючи терміни індивідуального виготовлення нової форми, люб’язно надала безпосередньо у Бірмінгем якісну форму загального дизайну.
 
Виходячи з наданої інформації пропонуємо зробити висновки щодо обґрунтованості звинувачень на адресу ФЛАУ, а також рівня компетенції ДУ «Укрспортзабезпечення» у вирішенні питання екіпірування членів національної збірної України з легкої атлетики.