Визначилися чемпіони України-2018 з трейлу

313
Надзвичайна, непроста і з безліччю дивовижно прекрасних місць. Такою була траса чемпіонату України з трейлу «Соколине око».

 
Змагання проводилися у рамках забігу «Гуцул трейл». До програми чемпіонату України входила дистанція 52,6 км (набір висоти – 2910 м) під назвою «Соколине око», проте у програмі змагань були ще дві – «Виженка» (23 км і 1025 м набору висоти) і «Гамованка» (9,6 км і 330 м набору висоти).
 
Запізніла зима внесла свої корективи. Якщо зазвичай на початку весни спортсмени могли бігти тут досить сухою трасою, то цього року їм довелося долати підйоми і схили по багнюці й снігу, який танув, у перемішку з землею. Воно й не дивно, адже ще півтора тижні тому снігу тут було і взагалі по коліна, про що розповідав організатор змагань Олександр Олівсон.
 
Та лиш ускладненими погодою умовами і фантастичною природою організатори не обмежилися. Останню вони вирішили використати сповна, зокрема, влаштувавши для учасників, приміром, ось такий перехід річки.
 
Фото (с)Сергій Шелякін
 
А що ж траса чемпіонату світу, який цього року прийме Іспанія? Буде вона все ж легшою чи навпаки? «Вона не йде ні в яке порівняння з «Гуцул Трейлом», – запевняє один з лідерів української команди Сергій Сапіга. – По-перше, там зовсім інші гори і кліматичні умови. По-друге, вона, на відміну від «Соколиного ока», технічно легша, там практично все біжиться і набір висоти як для 85 кілометрів усього 4000 метрів, а на «Гуцулі» на 51 кілометр 3000 метрів».
 
Сапігу вважали одним з фаворитів цьогорічного чемпіонату України. Та навіть попри відсутність ще одного з лідерів – Сергія Попова – було ще близько десяти учасників, які теж могли претендувати на перемогу. Про це говорив і Олександр Олівсон. І наче в воду дивився. Попри те, що умови були не з легких, боротьба була запеклою, а час переможця на фініші – з семи годин. Всі лідери, звісно, фінішували ще засвітла.
 
Чемпіоном України з трейлу у 2018 році став Олег Сурженко (6:59 год). Сергій Сапіга фінішував другим, у п’яти хвилинах позаду Сурженка і у п’яти попереду бронзового призера Валерія Шипунова.
 
Фото (с)Організатори «Гуцул-Трейл»
 
Чемпіонкою України стала Юлія Тарасова. Її час – 8:45 год і в абсолютному заліку вона 13-та. Срібну і бронзову медалі виграли Дарія Боднар (8:58 год) і Оксана Рябова (9:19 год) відповідно.
 
«Виженку» найшвидше подолав Едуард Клименко (2:30 год), а «Гамованку» – Сергій Расчупкін (55.00 хв). Детальні результати ви знайдете на офіційному сайті «Гуцул Трейлу» та на сторінці заходу у Facebook.
Попередня статтяХмельниччина виграла командний чемпіонат України з кросу
Наступна статтяОльга Котовська фінішувала у шістці найсильніших на марафоні у Тегу