Заява Конференції Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України»

236
Легка атлетика – Королева спорту
 
Громадська спілка «Федерація легкої атлетики України» представляє територіальні федерації легкої атлетики Автономної республіки Крим, областей України, міст Києва і Севастополя, десятки тисяч своїх членів та мільйони вболівальників.
 
Громадська спілка «Федерація легкої атлетики України» представляє Королеву спорту.
 
Легкоатлетичні програми посилаються своїм корінням до античних часів та перших Олімпійських ігор. Змагання з легкої атлетики в сучасних Олімпійських іграх з’явилися разом із їх відновленням у 1896 році в Афінах і з того часу включалися в програму кожних наступних Ігор.
 
Легка атлетика вистояла у віках, вистоїть і зараз.
 
Декотрі, далекі від спорту та від легкої атлетики люди, вчиняють спроби спаплюжити це чесне і горде ім’я – легка атлетика.
 
Громадська спілка «Федерація легкої атлетики України», виступаючи локомотивом позитивних змін у спорті, спрямовує свої зусилля на побудову в Україні сучасної європейської моделі управління спортом. Ініціатива створення та участь в Державному експерименті щодо залучення Міністерством молоді і спорту України національних спортивних федерацій з окремих олімпійських видів спорту до організації та проведення спортивних заходів – один із таких кроків.
 
Успіхи легкої атлетики України – беззаперечні. На рахунку вітчизняних представників Королеви спорту за всю історію виступів на Олімпійських іграх – 73 нагороди, в тому числі 26 золотих. За часи Незалежності України наші легкоатлети вибороли 16 олімпійських нагород – перший за успішністю вид спорту. Легка атлетика – один з двох видів спорту, який приносив нашій країні медалі на усіх Літніх Олімпійських іграх, де Україна виступала окремою командою. Збірна команда України з легкої атлетики завжди складала близько третини загальної кількості Української національної олімпійської команди.
 
Дехто намагається принизити такий успіх, тим самим атакує прогресивні зміни, до яких вдається Громадська спілка “Федерація легкої атлетики України”. Спротив прихильників старої, радянської системи, веде до нераціонального та безконтрольного управління фінансами, які мають бути спрямовані на розвиток спортивної галузі, а натомість зникають у безкрайніх кишенях таких корупціонерів. Для представників старої адміністративної моделі управління спортом це вагома причина, щоб будь-якими засобами вести боротьбу з нашими корисними ініціативами.
 
Проте Громадська спілка «Федерація легкої атлетики України» не збирається миритися з такими проявами і має намір боротися усіма дозволеними законом способами як за захист честі і гідності Громадської спілки та її членів, так і за подальшу розбудову українського спорту і легкої атлетики зокрема.
* * *
Від імені Учасників і членів Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України»,
 
дбаючи про захист прав і свобод легкоатлетичної спільноти,
 
з метою належного управління легкою атлетикою,
 
піклуючись про створення умов для подальшого розвитку і популяризації спорту в Україні,
 
спираючись на багатовікову історію легкої атлетики,
 
керуючись законами України та Статутом Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України»,
 
ухвалено це Звернення Конференції Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» щодо необхідності захисту легкої атлетики, як основного олімпійського виду спорту, від будь-яких зазіхань, утисків, спроби приниження значущості спорту в Україні та про необхідність захисту честі і гідності Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України».
 
Конференція Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» висловлює рішучий протест проти будь-яких спроб утиску легкої атлетики в Україні та поширення несправедливої інформації про Громадську спілку «Федерація легкої атлетики України» та її посадових осіб.
 
Конференція Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» застерігає, що стороннє втручання, в тому числі державних органів та їх посадових осіб, у справи Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» отримає рішучий опір.
 
Конференція Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» заявляє, що будь-які зазіхання, утиски і спроби приниження значущості легкої атлетики в Україні не залишаться без відповіді, а честь і гідність Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» буде захищатися в будь-який дозволений законом спосіб.
 
Намагання кривдників спаплюжити наміри Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» побудувати в Україні сучасну європейську модель управління спортом не приховають їх власну безпорадність та неспроможність до прийняття прогресивних рішень.
 
Хвиля дезінформації та підбурювання призвела до того, що Президент Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» Гоцул Ігор Євгенійович став об’єктом неправомірних заяв з боку осіб, подекуди із неприхованими обличчями, які висували на його адресу безпідставні звинувачення.
 
Такі інциденти потребують швидкого і безстороннього реагування. Горе-заявники – як виконавці, так і замовники, будуть притягнуті до відповідальності, передбаченої законом. Неправомірні дії стосовно Президента Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України», як і можливі подібні випадки тиску на адресу керівництва Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України», розцінюються і будуть розцінюватися як спроби посягання на незалежність вільного громадського об’єднання та руйнування демократичних засад спортивного руху в Україні.
 
Втручання у діяльність Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» – це тривожний знак, що ставить під загрозу майбутнє незалежних громадських об’єднань в Україні.
 
Незгода з діями Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України», її керівництва та окремих членів має висловлюватися виключно у правовому полі.
 
Громадською спілкою «Федерація легкої атлетики України» одноголосно ухвалено рішення про довіру Президенту Федерації легкої атлетики України.
 
Зобов’язано Виконавчий комітет Федерації легкої атлетики України вжити заходи щодо захисту честі і гідності Федерації легкої атлетики України.
 
Конференція Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» заявляє, що жодні акції дискредитації, тиску чи залякування не стануть на заваді діяльності Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» щодо реалізації реформ та забезпечення незалежності легкої атлетики в Україні.
 
Конференція Громадської спілки «Федерація легкої атлетики України» 
 
24 березня 2018 року
місто Київ
Попередня статтяДо уваги атлетів! Вибори до Комісії атлетів ФЛАУ
Наступна статтяНе стало Миколи Мельниченка…