Тайцан-2018: бронза зі смаком національного рекорду

251
Жіноча дистанція 50 кілометрів дебютувала на командних чемпіонатах світу зі спортивної ходьби зі світового рекорду китаянки Жуй Лян і бронзи української команди та національного рекорду Христини Юдкіної.

Христина Юдкіна, Василина Вітовщик і Аліна Цвілій трималися разом упродовж усієї дистанції. Неподалік були й Людмила Шелест з Ксенією Радько. Саме така командна робота й стала запорукою бронзового виступу наших спортсменок.

Христина Юдкіна фінішувала 12-ю з національним рекордом України – 4:22.15 год. До цього найвище досягнення в історії країни на цій дистанції також належало їй: минулого року у жовтні в Івано-Франківську Юдкіна пройшла 50 км за 4:32.14 год, проте той результат не відповідав вимогам Положення про національні рекорди.

Василина Вітовщик і Аліна Цвілій поїдуть з Тайцана з особистими рекордами. Вітовщик з результатом 4:24.08 год фінішувала 13-ю, а Цвілій була 15-ю (4:28.49 год). Людмила Шелест посіла 20-те місце (4:37.43 год), а Ксенія Радько – 21-е (4:38.23 год).

Жуй Лян перемогла зі світовим рекордом 4:04.36 год, а от португалка Інес Енрікес, якій належав попередній рекорд (4:05.56 год, 13 серпня 2017 року, Лондон), не змогла фінішувати. Вона трималася попереду впродовж половини дистанції, але зійшла, подолавши близько 29 км.

Срібну медаль виграла китаянка Інь Хан (4:09.09 год), а бронзову – австралійка Клер Таллент (4:09.33 год – особистий рекорд).

Командний залік виграли китаянки (8 очок). Еквадор (21 очко) і Україна (40 очок) посіли друге і третє місця відповідно.

О 10:30 на старт вийдуть юніори (10 км), а за годину боротьбу за медалі почнуть жінки на дистанції 20 км.
Попередня статтяТайцан-2018: українці виграли срібло зі спортивної ходьби на 50 кілометрів
Наступна статтяУкраїно-голландська «Миколаївська миля»