Тайцан-2018: українці виграли срібло зі спортивної ходьби на 50 кілометрів

279
Командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби у Тайцані почався зі срібної медалі української чоловічої команди на дистанції 50 км.

 
Впродовж усієї дистанції серед лідерів трималися двоє українців – Іван Банзерук і Мар’ян Закальницький. Саме останній для багатьох став справжнім відкриттям цього чемпіонату. Попри молодий вік Закальницький вже мав досвід виступів на подібних спортивних форумах. Зокрема, минулого року він став переможцем Кубка Європи у командних змаганнях і дебютував на чемпіонаті світу у Лондоні.
 
У Тайцані саме Закальницький у підсумку зумів максимально наблизитися до першої трійки. Подолавши дистанцію з рекордними для нього 3:44.59 год, він фінішував лише у семи секундах позаду бронзового призера японця Сатоші Маруо.
 
Відзначимо, що у першій трійці фінішували лише японці, найшвидшим з яких був Хірокі Араі (3:44.25 год). Срібним призером став Хайято Кацукі (3:44.31 год). Саме вони і стали переможцями у командному заліку з шістьма очками.
 
А що ж решта українців? Усі вони спробували докласти максимум зусиль задля того, щоб посісти якомога вищі місця і тим самим привести команду до медалей. Десятку найсильніших замкнув Іван Банзерук (3:49.17 год). Дебютант командних чемпіонатів світу Валерій Літанюк з особистим рекордом фінішував 15-м (3:53.05 год). Андрій Гречковський (3:59.32 год) й Ігор Сахарук (4:06.50 год) стали 28-м і 38-м відповідно.
 
Українці з сумою 29 очок посіли друге командне місце. Поляки й китайці набрали по 37 очок, проте за додатковими показниками бронзові медалі дістануться саме полякам.
 
Для України ця медаль стала четвертою в історії на дистанції 50 км серед чоловіків. Починаючи з 2012 року наші скороходи не поверталися ані з Кубків світу, ані згодом з командних чемпіонатів світу без нагород. На сьогоднішній день це срібло стало третім у скрабничці команди. Такі ж медалі вони вигравали у 2012 і 2016 роках. А два роки тому у Тайцані після дискваліфікації росіян українці стали першими.
 
Попри те, що на командному чемпіонаті світу вперше використовували правило піт-лейну на всіх дистанціях, дискваліфікації атлетам уникнути не вдалося. П’ятеро з них були дискваліфіковані і стільки ж не змогли фінішувати.
Фото (c)Getty Images for IAAF
Попередня статтяАндрій Проценко відкрив «діамантовий» сезон
Наступна статтяТайцан-2018: бронза зі смаком національного рекорду