Ігор Гоцул взяв участь у міжнародних заходах з антидопінгу

218
Українська делегація на чолі із першим заступником Міністра молоді та спорту, президентом ФЛАУ Ігорем Гоцулом у Старзбурзі (Франція) взяла участь у засіданнях Європейського комітету з питань ВАДА (САНАМА) та Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (T-DO).
 
Засідання САНАМА проводилося з метою аналізу та консолідації думок країн-учасниць стосовно питань, які будуть розглядатися 16-17 травня в Монреалі (Канада) на черговому засіданні Виконавчого комітету ВАДА. Зокрема, це питання відповідності та невідповідності діяльності низки країн кодексу ВАДА, механізм взаємодії з такими країнами та способи впливу на унормування їх роботи.
 
Учасники Моніторингової групи розглянули та обговорили основну стратегію діяльності на 2018-2020 роки, а також можливість внесення змін до Антидопінгової конвенції Ради Європи та безпосередньо в процес моніторингу її виконання.
 
Особливу увагу на засіданнях було приділено питанню збереження та захисту особистих даних спортсменів, стандартизації здійснення розвідувальної діяльності й налагодженню роботи відповідних департаментів всередині національних антидопінгових центрів. Наразі така робота здійснюється і в НАДЦ України.
 
Ігор Гоцул поділився з міжнародними експертами останніми досягненнями України в сфері боротьби з допінгом, зокрема щодо вдосконалення вітчизняного антидопінгового законодавства та приведення його у відповідність до вимог Всесвітнього антидопінгового кодексу та Антидопінгової конвенції РЄ.
 
Слід відзначити, що Україна три роки поспіль є постійним учасником засіданнь САНАМА та Т-DO, і в результаті систематичної цілеспрямованої ґрунтовної роботи Мінмолодьспорту вдалося суттєво змінити ставлення міжнародного спортивного та фахового товариства до сприйняття нашої держави через призму боротьби з допінгом.
 
Якщо раніше ми сприймалися як країна, що має низку проблем, пов’язаних з допінгом і дуже слабка інституційно в організації цієї боротьби, то сьогодні світова антидопінгова спільнота сприймає нашу державу як повноцінного партнера, який здійснює реальну боротьбу, розвиває власну національну антидопінгову систему та займає принципову позицію нетерпимості до маніпуляцій в спорті.
 
Після повернення нашої делегації зі Стразбурга вже до Києва завітали заступник генерального директора Всесвітнього антидопінгового агентства Роб Кьолер та директор Польського антидопінгового агентства Міхал Ринковски. Гості зустрілися з Міністром молоді та спорту Ігорем Ждановим, Ігорем Гоцулом, заступником Міністра з питань європейської інтеграції Миколою Мовчаном та директором Національного антидопінгового центру Іваном Курліщуком.
 
 
Ігор Жданов розповів, що в Україні значно покращено умови організації антидопінгової діяльності. Зокрема, в результаті прийняття нової редакції Закону України про «Антидопінговий контроль у спорті» та відповідних змін до Постанов КМУ № 152 від 29 лютого 2012 та №1063 від 25 липня 2002. Так, запроваджено інститут Наглядової Ради Національного антидопінгового центру, Національний антидопінговий центр отримав можливість сплачувати за аналіз проб у ВАДА акредитованих лабораторіях.
 
Увагу гостей було звернуто на те, що за останні роки фінансування антидопінгових програм в Україні збільшується з кожним роком. Якщо у 2016 році було проведено 400 тестувань, то у 2017 році в Україні проводилось 800 тестувань, а в поточному році планується провести вже 1200 тестувань. На перспективу планується збільшення кількість забору допінг проб як за рахунок бюджету, так і за рахунок більш активної діяльності самих федерацій.
 
Одним з напрямків співпраці між урядами Польщі та України у спортивній сфері є співробітництво між Національними антидопінговими організаціями наших країн, зокрема проведення аналізу проб та впровадження процедур з антидопінгової діяльності передбачених Кодексом ВАДА.