Василина Вітовщик: «Після фінішу одразу захотілося піти на тренування»

265
Волинська атлетика Василина Вітовщик безумовно може занести виступ у Китаї на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби собі в актив. Разом з подругами по команді вона на дистанції 50 км здобула бронзову нагороду, а також оновила особистий рекорд – 4:24.08.
– У кожного спортсмена є мрія, – розповідає Василина. – Показати свій найкращий результат, гідно представити свою країну у світі. І коли ти стоїш на п’єдесталі, коли на твою честь підіймається український прапор, – розумієш, що ти щось можеш в спорті. Коли впродовж змагань ти борешся зі своїми емоціями, коли не вистачає сил йти, особливо на дистанції 50 км, але ти все одно йдеш, коли відчуваєш, що переборола саму себе – ці відчуття не передати словами. Я ось зараз з вами розмовляю, а в мене мурашки по тілі – так само, як на п’єдесталі в Тайцані. Це – круто!
– Підготовка до цього старту була оптимальною?
– Спортивна ходьба – це така дисципліна, в якій дуже важлива впевненість у собі. Бо коли ти погано йдеш у технічному плані – судді можуть показати записку, зняти з траси. Ти йдеш, весь час дивишся на них, переживаєш, щоб не припуститися помилки в техніці, і як наслідок – не викладаєшся на повну. Нам вдалося підготуватися якісно. Дякуючи зусиллями старшого тренера збірної Дениса Тобіаса, ми поїхали на збір в Анталію. Адже взимку місяць підготовки у нас випадає – ходити практично не має де. Ти ж не будеш ходити по снігу, а на 50 км дуже важливі об’єми. І от якраз збори в Киргизії та Анталії дозволили набрати таку базу. Я дуже задоволена.
– Які наступні плани? Довго збираєтеся відпочивати?
– Знаєте, після фінішу в мене одразу виникло бажання піти на тренування. Емоції переповнювали. Звичайно, далі будемо працювати в ще більш інтенсивному режимі, щоб показати ще кращий результат. В мене через травму було два роки перерви. Коли ти довго не можеш тренуватися – багато над чим замислюєшся. Перш за все – а чи потрібно повертатися в спорт, може вже вистачить? І якщо вже повертаєшся, то твоя планка підіймається. Тобі вже не достатньо місця в десятці, ти хочеш бути в трійці. Будемо працювати далі. Щоб не лише команда України стояла на п’єдесталі, але й в індивідуальному заліку здобувати призи.
Попередня статтяІнна Кашина: «У Тайцані перевершила всі поставлені перед собою завдання»
Наступна стаття19 травня у Вінниці зберуться найкращі бар’єристи та «середньовики» країни