Україна перемогла на міжнародній юніорській матчевій зустрічі!

265
Україна продовжує традицію участі у міжнародних матчевих зустрічах. Їхні кількість і географія розширюються, і, зокрема, завдяки ним все більше юних атлетів мають можливість до чемпіонатів світу чи Європи кілька разів вийти на старт не лише національних турнірі, а й позмагатися з суперниками з-за кордону. Один з таких турнірів – міжнародну юніорську матчеву зустріч між командами України, Ізраїлю, Білорусі, Кіпру та Румунії – 13 травня приймав Тель-Авів.

Збірна України повертається з Ізраїлю з перемогою. Наші спортсмени набрали 124 очка. Румуни (92) і кіпріоти (80) посіли друге і третє місця відповідно.

Зазначимо й те, що максимальну кількість очок – п’ять – українці здобули у 14 дисциплінах.

***

Олексій Овчаренко переміг з бігу на 110 метрів з бар’єрами. Його час – 14,06 с.

Вікторія Ковба майже на секунду випередила румунку Ангелу Оленічі і перемогла з бігу на 1500 метрів (4.34,02 хв).

Ще одна перемога на рахунку Андрія Краковецького з бігу на 3000 метрів (8.59,59 хв). У найближчого переслідувача він виграв понад десять секунд.

Беззаперечною на цій дистанції була і перемога у змаганнях юніорок. Катерина Онісімова стала першою з результатом 9.51,63 хв.

Максимум балів команді приніс і Ярослав Демченко, перемігши на дистанції 400 метрів (48,06 с).

Дар’я Гаркуша виграла змагання з метання диска (49,51 с). Антон Мокряк був найкращим зі стрибків у висоту (2,04 м). А Тетяна Кравченко виграла змагання зі штовхання ядра (14,46 м).

Михайло Гаврилюк вкотре підтвердив статус одного з найсильніших атлетів світу у своїй віковій категорії і виграв змагання з метання молота (74,61 м).

Аліна Шух у Тель-Авіві змагалася у двох дисциплінах, проте якщо з метання списа це було поза конкурсом, то зі стрибків у довжину вона принесла збірній максимальні п’ять очок (5,89 м).

Андрій Авраменко у секторі для потрійного стрибка у найкращій зі спроб приземлився на позначці 14,92 м, які і забезпечили йому перемогу.

Маємо перемогу і в секторі для стрибків з жердиною. Тарас Шевцов виграв змагання з результатом 5,10 м.

Андрій Василевський на дистанції 400 метрів з бар’єрами фінішував другим (54,94 с), проте приніс максимальну кількість очок команд. Атлет, якого Ізраїль заявив основним, був третім. А от Омрі Шіф хоч і перетнув фінішну лінію першим (54,79 с), проте очок команді не приніс, адже змагався поза конкурсом.

Аналогічна ситуація була і в естафетних команд (4х100 метрів). Тож говорячи про очки, які і є основними на матчевих зустрічах, українські юніори принесли команді максимум (41,41 с), а юніорки – як за друге місце (47,10 с).

***

Анастасія Осокіна з результатом 14,40 с стала другою з бігу на 100 метрів з бар’єрами. Поза конкуренцією тут була Дафні Георгіу з Кіпру (13,85 с).

Мар’яна Шостак фінішувала другою на дистанції 400 метрів (55,86 с). А на 400 метрів з бар‘єрами таку ж сходинку посіла Тетяна Безшийко (1.03,69 хв).

Ще одне друге місце команді, а з ним і чотири очки приніс Максим Пантелеєв. Його час на дистанції 1500 метрів – 4.01,30 хв.

Артем Левченко з результатом 17,72 м був другим зі штовхання ядра. Марія Ященко стала другою зі стрибків з жердиною (3,24 м).

Маємо два других місця і з метання списа – від Павла Палія (67,29 м) і Вікторії Банири (44,24 м). Додамо, що у змаганнях юніорок поза конкурсом змагалася Аліна Шух і саме вона показала найкращий результат (53,54 с)

Василь Макух, подолавши 100-метрівку за 10,80 с, фінішував другим. Перемогу відсвяткував місцевий атлет Арад Гал (10,67 с).
Ще один представник України, Ерік Костриця, біг у забігу А. Атлети у ньому змагалися поза конкурсом і очків за виступ не отримували. Костриця виграв забіг (10,97 с), випередивши найближчого переслідувача на 39 сотих секунди.

***

У змаганнях юніорок очки команді принесла Вікторія Ратнікова, фінішувавши третьою (12,20 с).
Єва Подгородецька й Ірина Панаріна нещодавно піднімалися на п’єдестал Всесвітньої Гімназіади, а минулого вік-енду вже взяли участь у матчевій зустрічі. Обидві долали 100 метрів поза конкурсом у забігу А. Подгородецька перемогла з результатом 12,51 с, а Панаріна перетнула фінішну лінію п’ятою (12,86 с).

Треті місця також в активі Вадима Журби з метання диска (53,73 м) і Олени Жмур зі стрибків у висоту (1,70 м). Три очки команді приніс і Даніїл Горбенко зі стрибків у довжину (6,70 м).

Яна Петренко стала четвертою з метання молота (46,39 м).