Українка фінішувала серед сорока найсильніших атлеток на чемпіонаті світу з трейлу

273
Пеньяголоса – гора в Іспанії, де 12 травня майстри трейлу з різних куточків планети змагалися на чемпіонаті світу. Спортсмени долали 88,1 км з набором висоти 5000 м+.

На старт вийшли понад 300 атлетів; з них 64 фінішувати не вдалося. Перемогли іспанець Луїс Альберто Ернандо серед чоловіків (8:38.35 год) і голландка Рагна Дебатс серед жінок (9:55.00 год), а у командному заліку найкращими в обох категоріях стали збірні Іспанії.

Україну на чемпіонаті світу представляли 14 спортсменів, і всі вони дісталися фінішу. Та, на жаль, одну втрату наша команда все ж понесла ще до початку змагань. Чемпіон України з трейлу Олег Сурженко не зміг вийти на старт через травму.

Найвище місце в абсолюті посів Сергій Сапіга. З часом 10:52.38 год він фінішував 93-м. При цьому у змаганні чоловіків його місце – 78-е.

Андрій Півень в абсолюті став 117-м (11:22.02 год), Володимир Картавий – 143-м (11:48.35 год), а Олексій Мельник і Богдан Онищенко показали однаковий час (12:05.39 год) і посіли 152-е місце.

Юлія Тарасова подолала дистанцію найшвидше серед українок. З часом 12:07.02 год вона стала 156-ю в абсолюті і замкнула 40-ку найсильніших спортсменок чемпіонату світу.

181-ю (59-ю серед жінок) фінішу дісталася Христина Братасюк (12:31.25 год). Дар’я Боднар була 207-ю в абсолюті і 72-ю серед жінок (13:05.12 год), Юлія Божко – 224-ю в абсолюті і 84-ю серед жінок (13:25.18 год). Костянтин Железов фінішував 237-м (13:56.21 год), Валерій Шипунов – 240-м (14:05.50 год), Оксана Рябова – 253-ю в абсолюті і 98-ю серед жінок (14:29.43 год), Володимир Семенюк – 257-м (14:47.10 год), а Наталія Гусиніна – 259-ю і 102-ю серед жінок – 14:47.45 год.

У командний залік йшли по три найкращі результати збірної. Українська жіноча команда посіла 16-те місце, а чоловіча стала 24-ю.

З детальними результатами змагань можна ознайомитися на офіційному сайті змагань.

Як мінімум декого з учасників чемпіонату світу вже 20 травня можна буде побачити на власні очі у Дземброні на чемпіонаті України з гірського бігу (довга дистанція), який пройде у рамках змагань «Дземброня трейл».